Ziemia Niczyja 2 – “Pola ognia”

Szczegóły wydarzenia


Stowarzyszenie Zawsze Czujni – Semper Vigilant ma zaszczyt zaprosić miłośników ASG na majówkę do Bornego Sulinowa w okresie 1-3.05.2018r. Będzie to impreza inna niż do tej pory, chcemy wrócić do korzeni pierwszych majówek w Bornem, które świetnie wspominamy, jednocześnie będzie to druga edycja bardzo udanej imprezy sprzed 6 lat zorganizowanej w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Zależy nam przede wszystkim na dobrej zabawie i odskoczni od całorocznego zamętu w naszych życiach. Oprócz ciekawych scenariuszy rozgrywki, w które wkomponowane są zadania specjalne z dziedziny pierwszej pomocy bojowej, zadania dla „specjalsów”, konwoje off-road będzie też dobra zabawa w off-game gdzie przygotowaliśmy dla uczestników kilka atrakcji 🙂 

Impreza ma dwa główne założenia:

 • Limit wiekowy 18+
 • Zakaz stosowania magazynków typu Hi-Cap!! (wyjątki będą podawane przez orga i dotyczą głównie karabinów wsparcia ewentualnie broni pokładowej)

Co nowego w majówce?

 • Organizator : Stowarzyszenie Zawsze czujni – Semper vigilant z Poznania zrzeszające byłych i obecnych funkcjonariuszy różnych służb mundurowych, żołnierzy oraz ratowników medycznych, Grupa Realizacyjna Beton z Murowanej Gośliny kto bywał na majówkach to zna (cocomo).
 • Elementy dodatkowe w scenariuszu będą odpowiednio ubrane fabularnie z charakteryzacją i nie tylko…
 • Udział w scenariuszu biorą pojazdy off-road lub inne przystosowane, można korzystać z własnych pojazdów zgłoszonych wcześniej do organizatora.
 • Zadania specjalne rozłożone w czasie, zarówno indywidualne jak i grupowe, które będą wymagały od uczestnika wysiłku, pomysłowości, znajomości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, surwiwalu i determinacji. Dla zwycięzców przewidziane ciekawe nagrody.
 • Wieczory integracyjne 🙂 przy muzyce w fajnej atmosferze.
 • Off-game w formie bazy wojskowej gdzie porządku pilnuje Żandarmeria Vigilant (ŻV).
 • Profesjonalna „oprawa” pozorowania pola walki 🙂
 • Dwie frakcje „TAURIA” i „SETIA” a w każdej dodatkowo oddziały specjalsów do realizacji zadań.
 • Główna rozgrywka trwa zarówno w dzień jak i w nocy bez przerw i polega na zajmowaniu terenów oznaczonymi flagami. (skonstruowana tak by każdy uczestnik nie zależnie od tego czy przyjedzie się wyżyć i łupać fragi jak na zwykłych „strzelankach” czy chce czegoś więcej i podziałać wg scenariusza opartego na Mil-sim, pamiętamy jak poprzednie majówki budziły mieszane uczucia. Jedni chcieli walczyć w dzień i w nocy nie chcąc nawet schodzić do off’a a inni chcieli wieczorem się „pointegrować” a za dnia wrócić, tutaj będzie taka możliwość by pogodzić jednych i drugich). By uniknąć sytuacji związanych z osobami w stanie silnej łaski uświęcającej na terenie rozgrywki wprowadziliśmy instytucję „ŻV”, która będzie na bieżąco monitorować ewentualny problem i eliminować zjawisko by nie przeszkadzać innym w rozgrywce.
 • Koszt wpisowego to kwota w granicach 100-150zł Członkowie Stowarzyszenia Zawsze czujni nie ponoszą kosztów wpisowego. Nie jesteśmy firmą tylko organizacją NON-PROFIT! Środki uzyskane z wpisowego służą pokryciu kosztów imprezy a to co zostanie przeznaczamy na działalność statutową związaną z wyjazdami dla dzieci i młodzieży ze szkół ponad podstawowych oraz profilaktykę uzależnień, którą prowadzimy dla nich.
 • Limit uczestników to 150 osób, zależy nam na jakości a nie ilości, 

Więcej szczegółów dotyczących scenariusza, regulamin i rozpiska zadań wkrótce będą podane do wiadomości publicznej.  Ewentualne pytania proszę kierować na adres mailowy: stowarzyszenie.zawsze.czujni@gamil.com

REJESTRACJA RUSZA 10 marca 2018r.

P.S. Kwota wpisowego może ulec zmianie ale raczej w dół niż w górę 🙂

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1840403629364491

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook