Wróg u Bram 7” Bitwa ASG – KOLNO

Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszam wszystkich graczy i sympatyków ASG na 7 edycję gry „Wróg u Bram”, która jest największym spotkanie graczy Airsoft na pograniczy trzech województw: Podlaskiego, Mazowieckiego i Warmińsko-mazurskiego. W tym roku postaramy się jeszcze bardzie rozbudować grę.

Miejsce zbiórki:

Łąka na terenie gruntów wspólnoty wsi Niksowizna, dojazd od wsi Kolimagi zjazd z drogi będzie oznakowany. GPS 53.352075, 21.845272
Mapka: https://maps.google.pl/maps/ms?msid=212526444810988055657.0004e08347fc0c71245e4&msa=0&ll=53.351422%2C21.861677&spn=0.046161%2C0.132093
Teren gry: Lasy w miejscowości Kolimagi i Niksowizna około 12 km na zachód od Kolna, Teren sprawdzony podczas poprzednich edycji w 2017 i 2014 w której udział brało 90 i 160 osób.
Mapy terenu: dostępna do pobrania od 25 września oraz wersja papierowa dla dowódców przed grą.

Podział na strony konfliktu: Koalicja Niebieskich oraz Porozumienie Czerwonych.

Zasady:

 1. Udział w grze jest DARMOWY i nikt z organizatorów nie wymaga od uczestników żadnej opłaty za udział w rozgrywce.
 2. Do gry przystąpić mogą osoby: 
  • w wieku od 16 do 18 roku życia, za pisemną zgodą rodziców lub pod opieka dorosłej osoby, zgoda do pobrania tu http://asg.netglob.com.pl/?wpfb_dl=5
  • w wieku powyżej 18 roku życia;
  • niebędące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;
 3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian powyższego regulaminu w przyszłości. Zmiany będą publicznie zapowiadane.
 4. Całkowity ZAKAZ ŚMIECENIA na całym terenie! Na terenie parkingu zostaną rozstawione worki na śmieci.
 5. Strony gry nie muszą mieć równych składów.
 6. Każde trafienie się liczy.
 7. Trafienie w broń eliminuje broń z gry, lecz nie eliminuje gracza.
 8. Gracz trafiony mówi głośno „Dostałem!!!”, może wezwać innego gracza, który może go uleczyć poprzez założeniu mu na nogę opaski dzianej (bandaż).
 9. Trafiony po raz drugi gracz mówi głośno „Dostałem!!!” następnie oznacza się kamizelką ostrzegawczą koloru seledynowego lub pomarańczowego i idzie do respawn`u. Respawn dla stron gry będą oznakowane i wcześniej przygotowane przez organizatora.
 10. Gracz trafiony nie podpowiada, nie śpiewa, nie wydaje dziwnych odgłosów.
 11. Leczenie w respawn trafionego gracza trwa 10 min o ile organizator nie wyda innego rozkazu.
 12. Zakaz strzelania do i z respawn`u.
 13. Rodzaj ognia dowolny lecz bez przesady strzelając na AUTO. Zachowajmy jak najwięcej realizmu!
 14. Obowiązuje ograniczenie amunicji do 1,5 tyś kulek na osobę, repliki broni wsparci brak ograniczeń amunicji.
 15. Organizator dopuszcza poruszanie się samochodami terenowych podczas gry. Pojazdy służą tylko do transportu graczy jak i osób of geam.
 16. Zakaz strzelania do i z pojazdów podczas gry.
 17. Zakaz używania petard hukowych innej pirotechniki wytwarzającej huk. Organizator przy braku przeciwwskazań (brak zagrożenia pożarowego w dniu imprezy) dopuszcza stosowanie granatów dymnych posiadających atest. Organizator dopuszcza stosowanie granatów odłamkowych , hukowych napędzanych gazem CO2.
 18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty poniesione przez graczy, a każdy uczestnik biorący udział w grze, akceptuje potencjalne ryzyko odniesienia obrażeń lub strat materialnych. Każdy uczestnik gry powinien we własnym zakresie wykupić polisę ubezpieczeniową.
 19. Sporne sytuacje organizator rozstrzyga na bieżąco po wysłuchaniu obu stron sporu, słowo organizator jest ostateczne i nie podlega dyskusji w trakcie i po zakończeniu gry.

Założenia scenariusza:

Podział na dwie strony.
Gra polega na zdobywaniu punktów X, punkt X zdobywa się w bazach flagowych, których jest 4 na terenie gry. Bazy posiadają 2 flagi w kolorach stron gry, po przejęciu bazy zakładamy flagę z swoim kolorem strony gry, zapisaniu w notesie flag godziny przejęcia bazy. Każde przejecie bazy to 1 punkt X, dodatkowo w 2 punktach na terenie gry znajdują się skrzynie (jest ich 4 na punkt, skrzynie wyruszają w teren o pełnej godzinie), do których zdobywa się punkty X. Skrzynie trzeba przetransportować do bazy flagowych, tam należy przybić pieczęć, pieczęci jest 4 sztuki w każdej bazie flagowej po jednej pieczęci. W trakcie gry będą dodatkowe zadania o których organizator poinformuje w trakcie gry.

Informacje dodatkowe: 

Organizator nie bierze udziału w grze, będzie oznakowani kamizelką ostrzegawczą koloru pomarańczowego.
Fotografowie muszą być oznakowanie kamizelką odblaskową koloru żółtego lub zielonego.
Proszę o nie niszczenie przyrody i nie śmiecenia, organizator jest zobowiązany do pozostawienia porządku na terenie gry po zakończeniu imprezy. Gra jest bezpłatna i organizowana sporym nakładem pracy i własnych pieniędzy organizuje imprezę więc dopomóż mi by impreza przebiegłą w dobra atmosferze zabawy i zdrowej rywalizacji.
Podział na strony konfliktu dokonamy na miejscu.

Wypożyczalnia: Speed ASG 

Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia repliki ASG w komplecie 300 kulek (dodatkowe kulki za dopłatą), gogle bądź maska i mundur. Cena: 35 zł. Chętnych na wypożyczenie proszę o rezerwację replik u organizatora do 10 października w celu uniknięcia sytuacji że wypożyczalni zabraknie sprzętu.
Informacje dla osób, które będą wypożyczały repliki. Każda osoba, która będzie wypożyczała replikę będzie musiała podpisać oświadczenie, które będzie do wypełniania w sztabie organizacyjnym imprezy od godziny 8 rano w dniu imprezy. 

Organizator:

Grupa Airsoft D.B.S Kolno, Ochotnicza Straż Pożarna w Kolnie 

Partnerzy:

 • Wspólnota wsi Niksowizna
 • Speed ASG Łomża
 • Airsoft Polska –  serwis www.softgame.pl

W przypadku pytań proszę pisać lub dzwonić: 508 95 17 95 – Kamil.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1421367727954990

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook