Stinger – Condottiere

Koniec lat 60tych XX wieku, zimna wojna wchodzi w najzacieklejszą fazę, gwałtowna dekolonizacja Afryki nie sprzyjała pokojowi. Po uzyskaniu niepodległości przez Demokratyczną Republikę Konga 30 czerwca 1960, prowincja Katanga ogłosiła 11 lipca niezależność od nowo powstałego państwa kongijskiego. Niepodległość Katangi uznała oficjalnie jedynie Belgia. Kraj ten liczył na tanie dostawy surowców naturalnych z Katangi (głównie miedzi i złota). W Katandze stacjonował liczący 6000 żołnierzy kontyngent belgijski.
Separatyści uzyskali wsparcie ze strony rządu Belgii i górniczych firm tj. Union Minière. Konflikt doprowadził do interwencji zbrojnej Belgii. Lumumba zwrócił się o pomoc do USA w transporcie wojska do stłumienia secesji. Kiedy otrzymał odmowę, skierował prośbę do ZSRR, który odpowiedział pozytywnie i przysłał samoloty transportowe, broń, żywność, materiały medyczne i ciężarówki mające przewozić kongijskich żołnierzy do Katangi.
Secesja Katangi wsparta była przez białych najemników z Europy, którzy stanowili operacyjne zaplecze samozwańczego generała Moise Czombe.

1. Separatyści / Armia Katangi – nabór otwarty.

Przeformowane jednostki wywodzące się z Armii Konga. W ramach uzupełnień otrzymały belgijskich doradców wojskowych oraz jednostki uderzeniowe złożone z wynajętych w Europie najemników. Większość rekrutów stanowią jednak cywile zbuntowanej prowincji.

Cele: Zapewnienie wydobycia złota, eliminacja atakujących sił Armi Konga.

Umundurowanie: ubrania cywilne, mundury mieszane.

2. Armia Konga

Regularne jednostki o sporej tradycji wojskowej budowane w oparciu o europejskie doświadczania II WŚ oraz kadrę złożoną z białych. Zaprawiony w utrzymywaniu porządku żołnierz wzmocniony najmowanymi w Afryce oddziałami szturmowymi. Dowództwo oraz większość kadry średniego szczebla to europejczycy.

Cele: Przejęcie wydobycia cennych surowców, eliminacja separatystów.

Umundurowanie: jednolite mundury, hełmy ( gdzie kto może).

3. Rzeźnik

Niejednoznaczne działania Rzeźnika tylko wzmacniają jego legendę. Jedni twierdzą jest on byłym właścicielem ziemskim, Belgiem z Konga, który zwrócił się przeciwko państwu po odebranej, dzięki niesprawiedliwemu wyrokowi sądu, ziemi. Według drugiej wersji to wykształcony w ZSRR specjalista od politycznej dywersji, celowo wykorzystujący secesje Katangi by podkopać kolonialne wpływy Belgii w sercu Afryki.

Cele: nieznane.

Mundury: pełne, mieszane, ubrania cywilne.

Miejsce: Nasutów (https://goo.gl/maps/E6pGiuj7G8N2)

Składka: 30 zł
Wpłaty na konto : Łukasz Pilip 16 1140 2004 0000 3602 7496 0055

Regulamin: http://www.asglublin.pl/index.php/topic,16278.0.html
Piro: http://www.asglublin.pl/index.php/topic,3638.0.html

Wiek: 18+
Osoby 16+ proszę o kontakt na pw będziemy rozpatrywali indywidualnie.
Zapisy na forum asglublin.pl
http://www.asglublin.pl/index.php/topic,19946.0.html

Więcej na: https://www.facebook.com/events/251838721937203/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook