Rdzawy Deszcz

Szczegóły wydarzenia


…Pewnego dnia wszystko stanęło na głowie. W przekazach medialnych nie wspominano o tym ani słowa, pewnie rządy światowe starały się uciszyć wszystkie media. Ale nikt nie jest w stanie uciszyć pokolenia dzieci Internetu. W ilości hurtowej publikowano filmiki oraz zdjęcia z całego świata ukazujące rośliny pokryte tajemniczo wyglądającym rdzawym nalotem. W zastraszającym tempie pola uprawne przemieniały się w ugory a połacie lasów w gnijące bagna biomasy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że naukowcy nie mają pojęcia, jak do tego doszło, jak to się dzieje i jak temu zapobiec. Krótko mówiąc, nie wiedzą nic.

W ciągu trzech miesięcy od pojawienia się pierwszych ognisk zarazy światowe zapasy żywności skurczyły się o połowę powodując śmierć ponad trzech miliardów ludzi a władze nad światem przejęły wielkie korporacje rolnicze, które od początku były świadome jak do tego doszło. Koncerny zgubiła chciwość i pogoń za zwiększeniem plonów kukurydzy oraz pszenicy. Stworzony w laboratoriach sczep grzyba miał uchronić uprawy przez insektami i chorobami a stało się inaczej powodując zarazę jakiej świat nie widział. W celu ograniczenia kosztów koncerny wykorzystały siły natury pod postacią deszczu. Zwykłego deszczu, który stał się siewcą śmierci dla wszystkich istnień na całej planecie. Rdzawa maź szczelnie pokrywała liście roślin powodując zatrzymanie procesu fotosyntezy i powolnej agonii roślin natomiast u zwierząt i ludzi podrażnienia skórne wyglądające początkowo jak niegroźne zaczerwienia przeistaczające się w bąble wypełnione płynem surowiczym o specyficznym rdzawym kolorze i intensywnym drażniącym słodkawym zapachu. Niegroźne krople deszczu stały się wyrokiem śmierci dla całej populacji ludzkiej przenosząc toksynę upośledzająca centralny układ nerwowy przekształcając ludzi w wytrawne bestie polujące na swoich pobratymców traktując miasta jako wielkie supermarkety pełne świeżego i ciepłego mięsa..

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

HARMONOGRAM ROZGRYWKI:

9:30 – zbiórka uczestników
10:00 – odprawa
10:30 – start imprezy
16:00 – zakończenie

OGÓLNY SCENARIUSZ ROZGRYWKI:

Głównym celem wszystkich graczy jest przetrwanie w niesprzyjającym środowisku poprzez:

 • zdobycie schronienia od deszczu,
 • zdobycie lekarstwa,
 • zdobycie pożywienia i wody,
 • eliminacja innych grup zagrażających przetrwaniu,
 • stworzenie sojuszów,
 • stworzenie bezpiecznej osady.

STYLIZACJA I PODZIAŁ NA FRAKCJE:

Ze względu na specyfikę gry bardzo mile widziana będzie stylizacja:

 • wzorowana na filmach/książkach/grach o tematyce postapo
 • liczy również na wyobraźnie graczy

W grze wystąpi podział na trzy następujące frakcje:

 • Łowcy: Bardzo dobrze zorganizowana grupa ludzi, którzy specjalizujący się w poszukiwaniu ocalałych i przerabianiu ich na konserwy lub inne wyroby mięsne w celu zapewnienia podstawowych środków do przeżycia oraz zapewnienie ich przetwórniom bez kosztowej siły roboczej.
 • Ocaleni: Osoby, które miały miej szczęścia w życiu i stały się zwierzyną łowną. Wiecznie w strachu przemierzają kilometry w poszukiwaniu lepszego jutra.
 • Poparzeni: Pechowcy, którzy na czas nie znaleźli schronienia i od tamtego czasu ciągle poszukują środków przeciwbólowych. Ciągły ból doprowadził do zmian neurologicznych ich układu nerwowego co spowodowało zwiększenie poziomu agresji i innych syndromów uzależnienie od środków chemicznych.

UWAGA! – Podział uczestników nastąpi w dniu imprezy poprzez losowanie frakcji.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1666209036766885

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook