Opuszczone.net – lektura obowiązkowa dla organizatorów spotkań AirSoft Game

Opuszczone.net to strona, na której znajdziecie idealne miejscówki do przeprowadzenia klimatycznej rozgrywki ASG. Zapewne nie wszystkie się nadają (kwestie formalne, kłopot z namierzeniem lokalizacji itp.) jednak na pewno warto odwiedzić tą stronę podczas planowania działań. Na zdjęciu widoczny jest Szpital Psychiatryczny w-Owinskach – miejsce dobrze znane w środowisku wielkopolskiego ASG.

Gdy budynek kiedyś tętniący życiem nie spełnia już swojej roli, a wszystkie jego poprzednie funkcje przestają istnieć, staje się naprawdę fascynujący. Grobowa cisza i zamglone powierzchnie, oświetlone tylko naturalnym światłem słonecznym, którego promienie przecinają wszechobecną pustkę, wypełniającą niegdyś kwitnące miejsca, po których pozostały malowniczo odrapane ściany, zardzewiałe przedmioty walające się po zniszczonych korytarzach, wybite szyby i…

…niezwykły, przyciągający jak magnes klimat. W niesamowitej ciszy, którą przerywa tylko wiatr i kapiące krople wody narasta, wyczuwalne od razu po wejściu, uczucie niepokoju. Nie spowodowanego żadnym racjonalnym powodem a jedynie atmosferą panującą w środku. Jednak właśnie z powodu panującego nastroju ma się ochotę wchodzić dalej, odkrywać i przebywać w tej atmosferze. Potęguje to wiedza, że budynek lata świetności ma już za sobą i dla większości ludzi jest po prostu zwykłą ruderą. W tej hipnotyzującej aurze tajemniczości dostrzec można piękno opuszczonych miejsc i upływający czas. Jest to pewnego rodzaju podróż do świata, który zniknął.

Więcej na www.opuszczone.net

One thought on “Opuszczone.net – lektura obowiązkowa dla organizatorów spotkań AirSoft Game

  • 1 grudnia 2016 at 14:33
    Permalink

    Na zdjęciu jest widoczny opuszczony Szpital Psychiatryczny w Otwocku tzw. Zofiówka

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook