Operacja Mangusta 15 – Urodzinowe Manewry Grupy BAT Łódź – Impreza Airsoft


Szczegóły wydarzenia


W dniach 3-5.04.2020 roku odbędzie się coroczna impreza urodzinowa Grupy BAT Łódź – Operacja MANGUSTA XV. Jak zawsze największy nacisk kładziemy na dobra zabawę w przyjacielskiej atmosferze.

Miejsce Manewrów: tereny Przedborskiego Parku Krajobrazowego
Miejsce zbiórki i imprezy: Stanica Harcerska w Białym Brzegu
Dzień manewrów: sobota, 4.04.2020. Rozpoczęcie działań o godzinie 10:00, zakończenie o godzinie 15:00.

Wiek uczestników: z uwagi na charakter imprezy, wyłącznie Osoby pełnoletnie. Nie interesują nas poświadczenia innych itp. Organizator zastrzega sobie prawo sprawdzenia dowodu tożsamości. Osoby nieletnie zostaną odesłane do domu.
Uczestnictwo w imprezie: impreza otwarta z ograniczoną ilością miejsc. Zapisy od dnia 20 lutego od godziny 20:00 wyłącznie przez wypełnienie formularza online – pojawi się 20 lutego
Dopuszczamy udział wyłącznie zorganizowanych już Ekip minimum 8-osobowych – innych zgłoszeń nie będziemy przyjmowali, toteż dogadujcie się między sobą na forum czy też poza nim. Noclegi w pokojach są wyłącznie dla Ekip, które przyjeżdżają od piątku do niedzieli i nawet jeżeli po przyjeździe ktoś ze zgłoszonych zrezygnuje z noclegu, winien za niego zapłacić.
Chcemy też zaznaczyć, iż do kilku Ekip wyślemy wcześniejsze zaproszenia i będą One miały możliwość wcześniejszego wpisania się na listę.

Opłaty za uczestnictwo:
Grupa BAT Łódź nie czerpie żadnych korzyści materialnych z tytułu organizacji imprezy w tym również z opłat za korzystanie z pokoi, pola namiotowego czy cateringu. Wszystkie opłaty są traktowane jako darowizna na rzecz ZHP Hufiec Radomsko
– nocleg w pawilonach (pokoje w większości 6 osobowe) – 18 zł/Osoba za 1 dzień noclegowy. Noclegi w pokojach są wyłącznie dla Ekip, które przyjeżdżają od piątku do niedzieli i nawet jeżeli po przyjeździe ktoś ze zgłoszonych zrezygnuje z noclegu, winien za niego zapłacić – 36 zł/ 2 dni noclegowe/ osoba
– nocleg we własnych namiotach – 8 zł/Osoba za 1 dzień noclegowy
– Osoby, które z jakiś względów nie będą nocowały (i nie będą opłacały pobytu w pokoju) wnoszą opłatę stałą w wysokości 8 zł/Osoba

Opłaty będą pobierane przy rejestracji Ekip w sobotę przed manewrami. Szczegóły pojawią się w zasadach organizacyjnych.

UWAGA!!!!! Przy rejestracji będzie pobierana od Dowódcy Oddziału opłata za zgłoszoną w formularzu ilość Osób. Jeżeli ktoś nie dojedzie, opłata za tą osobę musi zostać wniesiona. Chodzi nam o wyeliminowanie zajmowania sztucznie miejsc na liście. Za Osoby zgłoszone, które nie przyjadą Oddział będzie musiał wyłożyć kwoty: 36 zł za osobę zgłoszoną do noclegu w pokojach, 8 zł za pozostałe osoby.

Dyskusja i wszelkie informacje na forum: https://wmasg.com/pl/forum/topic/169051-mangusta-xv-3-5-kwiecie%C5%84-2020/

TŁO FABULARNE
Preludium. 1 września 1859 rok.
1 września 1859 r. Astrofizyk amator Richard Carrington zaobserwował największy rozbłysk słoneczny w czasach nowożytnych. Za pomocą teleskopu dostrzegł na słońcu potężne anomalie i rozbłysk słoneczny, któremu towarzyszył koronalny wyrzut masy, a chmura plazmy dnia 2 września 1859 r. dotarła na Ziemię. Obłok dotarł do Ziemi po 18 godzinach, gdy zazwyczaj czas ten wynosi 3–4 dni i wzbudził potężne zaburzenia w magnetyzmie ziemi. Te zaburzenia ziemskiego magnetyzmu spowodowały poważne awarie sieci telegraficznych w całej Europie i Ameryce Północnej, występowało indukowanie prądu w sieciach telegraficznych (co w konsekwencji doprowadzało do ich fizycznego zniszczenia) i zapalanie się od iskier papieru w telegrafach. Kilku telegrafistów zostało poważnie rannych od wybuchających aparatów telegraficznych. W wielu miejscach na ziemi widoczne były piękne zorze polarne – w Górach Skalistych zorza była tak jasna, że blask obudził kopaczy złota, którzy zaczęli przygotowywać śniadanie, myśląc że to już ranek.

10 luty 2020r. Biały Dom. Waszyngton. Gabinet prezydenta USA.
Prezydent Tramp poprawił się w fotelu. Przed nim na biurku leżał raport, który wzbudzał w prezydencie duży niepokój. Sytuacja była rzeczywiście zła… Przeczytał raport jeszcze raz:
„Klasa tajności 03
Do wiadomości: Prezydent USA.
Tytuł raportu: „Prawdopodobny rozbłysk słoneczny i jego wpływ na sytuację na świecie”

Jak donosi Narodowe Obserwatorium Kitt Peak, na słońcu od dłuższego czasu widać anomalie w postaci anormalnych plam na słońcu. Stan taki może spowodować potężny rozbłysk słoneczny. Wyliczenia przeprowadzone przez komputery i stworzona symulacja określiła prawdopodobieństwo wystąpienia rozbłysku słonecznego, który może trafić w Ziemię jako 99,99 % w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Badania istniejących plam na słońcu określiły, że siła uderzenia plazmy energetycznie byłaby podobna do ciosu z 1859 roku i w przypadku uderzenia ww. rozbłysku mielibyśmy do czynienia z sytuacją bez precedensu. Stany Zjednoczone jak i inne państwa prowadziły w ostatnich latach gorączkowe badania dotyczące przeciwdziałania fali rozbłysku słonecznego. Wprowadzone zabezpieczenia są kroplą w morzu – niemożliwe jest skuteczne pełne zabezpieczenie. Przy obecnym uderzeniu rozbłysku organizmy żywe na ziemi nie zostałyby zniszczone, ale zostałyby zniszczone elektrownie, sieci energetyczne i telekomunikacyjne, komputery, wszelka elektronika, satelity, systemy obronne itd.

W związku z rozbłyskiem o takiej mocy i w przypadku centralnego uderzenia kilku fal rozbłysków ekonomiści oszacowali, że skutki usuwania szkód mogłoby trwać latami – nawet 10 lat, przy założeniu dostępności energii oraz materiałów do odbudowy, co biorąc pod uwagę wymagany czas oraz dostępną energię po rozbłyskowym armagedonie – jest to awykonalne.

Reasumując: ww. uszkodzenia mogą spowodować anarchię, a nawet reset cywilizacji i trudne do przewidzenia dalsze losy homo sapiens.

Prezydent Trump podniósł oczy z nad lektury. Sytuacja była bardzo ciężka… Jak to przekazać narodowi? Wezwał w trybie pilnym na posiedzenie sztab kryzysowy na którym przekazał wszystkie niezbędne informacje.

3 kwietnia 2020 rok. Narodowe Obserwatorium Kitt Peak.
John Kowalsky pił już dziś 3 kawę. Praca przy teleskopie skierowanym na słońce w Narodowym Obserwatorium Kitt Peak była nużąca, ale odpowiedzialna. Dlatego pomimo znużenia obserwował monitory podpięte pod teleskop. Nagle na ekranach zauważył znaczne zmiany w obrazie. Wiedział, że nadchodzi nieuniknione. Szybko sięgnął po telefon i zadzwonił do sztabu kryzysowego.
– Tu John Kowalsky z Narodowego Obserwatorium Kitt Peak. Zaczęło się. Słońce wygenerowało ogromny rozbłysk słoneczny, na poziomie który podawany był w we wcześniejszych prognozach. Wyemitowana plazma zdąża w kierunku Ziemi. Za 18 godzin będzie główne uderzenie. Zgodnie z obecnymi obliczeniami i symulacją rozbłysk zahaczy tylko północną półkulę Ziemi. Najbardziej zagrożona będzie północna część Ameryki Północnej, czyli Kanada i USA, które pochłoną największą część uderzenia. Niebezpieczeństwo dla reszty kontynentu jest o wiele mniejsze, to samo dotyczy pozostałej części świata.
4 kwietnia 2020 rok. Biały Dom. Waszyngton. Konferencja prasowa zwołana w trybie natychmiastowym.
Prezydent już stał na mównicy. Spojrzał po zebranych na sali dziennikarzach, przedstawicielach administracji państwowej. Wszystkie programy telewizyjne przerwały swoje programy i na żywo przekazywały konferencję z Białego Domu w Waszyngtonie.

Prezydent przekrzywił się, oparł lewą ręką o mównicę i zaczął dość dramatycznym głosem przemówienie:
-Rodacy. Nadszedł czas próby. Za kilkanaście godzin w Ziemię uderzy potężny rozbłysk słoneczny. Oszacowana siła impaktu zniszczy nasze sieci energetyczne , telekomunikacyjne oraz systemy obronne. Skutki dla Stanów Zjednoczonych będą opłakane. To samo dotyczy Kanady. Im dalej na południe Ameryki Północnej tym skala zniszczeń będzie mniejsza. Wdrażam opracowany wraz ze sztabem kryzysowym plan ochrony amerykańskiej ludności.
-Niech Bóg błogosławi Amerykę!
-Proszę jednocześnie wszystkich generałów o pilne stawienie się w owalnym gabinecie!

4 kwietnia 2020 rok. Biały Dom. Waszyngton. Owalny Gabinet.
-Panowie – rozpoczął rozmowę z generałami prezydent USA – tak jak rozmawialiśmy i ustaliliśmy wcześniej, w trybie natychmiastowym wdrażamy w życie plan pod nazwą „MANGUSTA 15”, czyli nagłe zaatakowanie i zaanektowanie Meksyku po to, aby tam zbudować Nowe Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Rozbłysk słoneczny zniszczy infrastrukturę na terenie obecnego USA, lecz większa część terytorium Meksyku będzie oszczędzona. Ponieważ Meksyk posiada nieźle rozwinięte zaplecze w postaci sieci energetycznych, elektrowni itd. zajęcie tego kraju umożliwi nam odbudowę naszych Nowych Stanów Zjednoczonych! Po zajęciu nowego terytorium – naszej ziemi obiecanej – dokonamy emigracji naszych obywateli w nowe miejsce. Proszę – tutaj Panowie macie koperty z rozkazami i atakujemy, jeszcze przed głównym uderzeniem rozbłysku słonecznego!

ZASADY ORGANIZACYJNE

OGÓLNE
1/ Sztab meldunkowy Manewrów będzie otwarty w sobotę, 4 kwietnia w godzinach 8:00 – 9:00. Zapraszamy w tych godzinach do pierwszej Altanki, po lewej stronie od wjazdu
2/ Każdy zgłoszony Oddział – Ekipa, będzie działał odrębnie. W rozkazach Organizator może dać wspólne zadania dla kilku Oddziałów, bądź Oddziały mogą się łączyć wzajemnie przy poszczególnych akcjach, ale każdy Dowódca odpowiada za swój Oddział.
3/ Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu Stanicy Hufca Radomsko, opublikowanego na stronie: http://www.bialybrzeg.pl/do-pobrania/ oraz wszystkich zasad obowiązujących na tej imprezie.
4/ Rejestracja uczestników:
a/ Rejestracja odbywa się wyłącznie przez kontakt oddelegowanej Osoby z danego Oddziału ze Sztabem Manewrów.
b/ Osoba, o której mowa w punkcie 4a ma obowiązek przedstawić listę obecności – stanu liczebnego Oddziału oraz wpłacić odpowiednią kwoty za pobyt wg ogłoszonego cennika za cały oddział w ilości zgłoszonej z ewentualnymi poprawkami do dnia 30 marca 2018 roku nawet, jeżeli skład liczebny oddziału będzie mniejszy, niż zgłoszony.
c/ Jeżeli oddział posiada w swoich szeregach Fotoreporterów wojennych, należy zaznaczyć ich na liście.
d/ Osoba rejestrująca oddział otrzyma kopertę z rozkazami dla Dowódcy oddziału.
e/ Dowódcy lub wyznaczone przez nich osoby oddziałów (uzupełnimy odpowiednio do 10 lutego) mają obowiązek zameldować się w Sztabie z listą obecności oraz przygotowaną gotówką za pobyt od swojego oddziału maksymalnie do godziny 9:00 dnia 4 kwietnia. Uwaga! Nie rejestrujemy pojedynczych osób, dlatego prosimy, by Oddziały przed przyjazdem porozumiały się w tych kwestiach.
f/ Dowódcy lub wyznaczone przez nich osoby Oddziałów (uzupełnimy odpowiednio do 10 lutego) mają obowiązek zameldować się w Sztabie z listą obecności oraz przygotowaną gotówką za pobyt od swojego oddziału maksymalnie do godziny 8:30 dnia 4 kwietnia. Uwaga! Nie rejestrujemy pojedynczych osób, dlatego prosimy, by Oddziały przed przyjazdem porozumiały się w tych kwestiach.
5/ Osoby, które wybrały opcje noclegu w pokojach, winny zabrać ze sobą własną pościel (śpiwory, poduszkę itp.)
6/ Rozpoczęcie działań punktualnie o godzinie 10:00
7/ Zakończenie Manewrów nastąpi punktualnie o godzinie 15:00. Po tej godzinie uczestnicy przerywają zabawę i udają się do Sztabu.
8/ Ok godziny 15:30 odbędzie się apel uczestników. Po apelu rozpoczynamy imprezę.
9/ Na terenie Sztabu przez cały czas pobytu obowiązuje bezwzględny zakaz strzelania i noszenia magazynków w replikach. W piątek i w niedzielę oraz w sobotę od godziny 15:30 obowiązuje zakaz noszenia replik.

UWAGA!!! Prosimy nie pozostawiać w pokojach ani w namiotach żadnych swoich wartościowych rzeczy – te prosimy zostawiać w samochodach.

ZASADY KONTAKTU ZE SZTABEM i WYDAWANIA ROZKAZÓW

1/ Podczas 15 Edycji Operacji Mangusta Organizator nie przewiduje żadnej moderacji. Sztab tak przygotuje rozkazy, by nie było takiej potrzeby. Wierzymy w kreatywność Dowódców i ich Zastępców. A jednocześnie zakładamy, że wszyscy znają panujące zasady i przekazane Dowódcom poszczególnych oddziałów rozkazy.
2/ Dowódcy Oddziałów otrzymają w rozkazach nr telefonu do sztabu, do kontaktów alarmowych i innych nagłych
3/ Dodatkowo Dowódcy oddziałów otrzymają kontakty telefoniczne do Dowódców innych oddziałów w ramach danej strony konfliktu, by mogli łączyć się z nimi bezpośrednio.
4/ Sztab będzie działał również mobilnie, toteż w przypadku jakichkolwiek problemów czy też innych sytuacji, będzie wysyłał łączników na teren zabawy, celem ich rozwiązania na miejscu.
5/ Należy też pamiętać, iż na terenach imprezy zasięg telefonii komórkowych nie jest najlepszy, toteż kontakt ze Sztabem może być utrudniony

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS MANEWRÓW

Rozdział I – ZASADY OGÓLNE
1/ Każda osoba biorąca udział w spotkaniu z wykorzystaniem niniejszych zasad zobowiązuje się do przestrzegania wszelkich zasad fair play.
2/ Podstawą spotkań z wykorzystaniem niniejszych zasad jest przede wszystkim dobra zabawa, a nie osiąganie zwycięstwa za wszelką cenę, uzyskiwanie jak największej ilości trafień, czy wykazywanie w jakikolwiek inny sposób wyższości nad innymi miłośnikami AS.
3/ Każdy uczestnik spotkania z wykorzystaniem niniejszych zasad, ma obowiązek zapoznania się z nimi.
4/ Każdy pełnoletni uczestnik spotkania z wykorzystaniem niniejszych zasad, nie ma obowiązku podpisywania jakichkolwiek oświadczeń
5/ Każdy uczestnik spotkania z wykorzystaniem niniejszych zasad, wyraża automatycznie zgodę na ponoszenie wszelkiego ryzyka związanego z udziałem w takim spotkaniu i zobowiązuje się, iż w razie zaistnienia wypadku, gdzie stanie się ofiarą, nie będzie wnosił roszczeń odszkodowawczych, ani wnosił o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkania i jego organizatorów. Udział w spotkaniu jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości oświadczenia:

Oświadczam, iż jest mi wiadomym, że spotkania ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6-8 mm i masie do 0,35 g. Jest mi również wiadomym, że używane przez uczestników repliki, są napędzane sprężonym powietrzem lub gazem i wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m/sek., na odległość do ok 100 m, także seriami. W użyciu są również cywilne ogólnodostępne środki pirotechniczne tzw. petardy.

Oświadczam dodatkowo, że mam świadomość, iż uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków, tj. potłuczeń, otarć, złamań, a także, w skrajnym przypadku, utratą oka lub oczu, a wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia i ciała, w tym do utraty wzroku. Ryzyko utraty wzroku jest minimalizowane przy zastosowaniu ochrony oczu w postaci okularów lub gogli ochronnych, które posiadają atest i klasę wytrzymałości na udary i odpryski (co najmniej klasa odporności F). Organizatorzy spotkań poinformowali mnie o bezwzględnym obowiązku noszenia okularów lub gogli ochronnych podczas całego spotkania ASG. Oświadczam, że uczestniczę w spotkaniach ASG na własną odpowiedzialność, wyrażam zgodę na ponoszenie określonego powyżej ryzyka i że w razie nieumyślnej szkody jaką ewentualnie poniosę, nie będę wnosił(a) roszczeń odszkodowawczych, ani wnosił (a) o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec nieumyślnego sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG i ich organizatorów.

Oświadczam jednocześnie, iż zostałem poinformowany przez organizatorów, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie wykupienie ubezpieczenia NW jak i OC

Rozdział II – WIEK UCZESTNIKÓW
1/ W spotkaniach z wykorzystaniem niniejszych zasad mogą brać udział osoby pełnoletnie.

Rozdział III – WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW
1/ Wyposażenie obowiązkowe:
a/ środki ochrony oczu, które powinny być wytrzymałe na postrzał z amunicji AS z bliskiej odległości, ze wszelkiego typu broni AS. Jeżeli masz wątpliwości, przestrzelaj je przed spotkaniem.
b/ Osoby niepełnoletnie, oprócz standardowych środków bezpieczeństwa stosowanych w AS zobowiązane są posiadać ochronę uzębienia – np. maska neoprenowa. Pozostałych uczestników zabawy zachęcamy również do stosowania takiej ochrony.
c/ czerwony materiał (chusta, szmata czy inne), o wymiarach pozwalających na dostrzeżenie go z odległości zasięgu najmocniejszych replik
d/ minimum jeden opatrunek osobisty lub coś, co będzie go imitowało.
e/ medycy muszą być wyposażeni w opaski medyka (z widocznym, czerwonym krzyżem lub znakiem Ratownictwa Medycznego) umieszczone na ramieniu oraz minimum 3 sztuki opatrunków osobistych.

Rozdział IV – UZBROJENIE PODSTAWOWE – LIMIT AMUNICJI I OGRANICZENIE MOCY REPLIK
1/ Podczas trwania rozgrywki, całą amunicje musimy posiadać przy sobie. Oznacza to, iż w trakcie nie można udać się np. do samochodu w celu jej uzupełnienia.
2/ Obowiązuje nakaz stosowania odpowiedniego ograniczenia amunicji.
a/ pistolety maszynowe i karabiny szturmowe (MP5, M4, M16, SCAR, G36 itp.)
– maksymalnie mid-capy do ok. 100 kulek
– dopuszczone jest też stosowanie Hi-capów naładowane maxymalnie 100 kulkami
b/ Lekkie karabiny maszynowe (RPK, LSW, MG36 itp.)
– maksymalnie 800 kulek z wyłączeniem napędu elektrycznego
c/ ręczne karabiny maszynowe (m249, M60… itp.)
– dowolna ilość amunicji i dowolny napęd magazynków
3/ Oprócz posiadania amunicji w magazynkach, wg ilości podanych w punkcie 2, dopuszczalne jest noszenie amunicji luzem (w oryginalnych lub innych opakowaniach) w ilości dowolnej. Doładowywać można wyłącznie puste magazynki w ilościach opisanych w punkcie 2 – wyłącznie podczas Respów.
4/ Użycie replik broni wymaga rozwagi i to pozostawiamy uczestnikom zabawy!!! Wszelkie nadużycia w tej kwestii podczas gry, będą karane poprzez wysłanie uczestników do bazy, a w przypadkach rażących, wykluczeniem z gry.
5/ Osoby posiadające repliki powyżej 500 fps muszą używać wyłącznie singla – strzały pojedyncze.

Uwaga!!! W zabawach z wykorzystaniem niniejszych zasad podstawą jest bezpieczeństwo, dlatego strzelaj z głową, a jednocześnie odpowiednio się zabezpiecz.

Rozdział V – UZBROJENIE DODATKOWE
1/ Pirotechnika
Obowiązuje całkowity zakaz używania pirotechniki zarówno hukowej jak i dymnej
2/ Miny i granaty gazowe
Dopuszczone jest stosowanie wszelkiego rodzaju min i granatów ładowanych gazem i wykorzystujących kulki BB
3/ Miny i inne pułapki dźwiękowe
a/ dopuszczone są do stosowania wszelkiego rodzaju urządzenia, które poprzez wyzwolenie sygnału dźwiękowego pozorują miny.
b/ uruchomienie takiego alarmu, powoduje zranienie/postrzał osób znajdujących się w promieniu 5 metrów od źródła sygnału.
4/ Broń biała
a/ Uczestnik spotkania może posiadać w czasie jego trwania broń białą, lecz zgodnie z obowiązującym prawem, nie może jej w żaden sposób używać.
b/ Przyjmujemy, iż wszyscy uczestnicy spotkania opartego na niniejszych zasadach, wyrazili zgodę na posiadanie przez innych broni białej, z zastrzeżeniem punktu „4a”.
c/ obowiązuje całkowity zakaz używania broni białej do markowania cichej śmierci. Cicha śmierć może być markowana TYLKO klepnięciem.

Rozdział VI – OSŁONY BALISTYCZNE – Tarcze balistyczne
Istnieje możliwość stosowania tarcz balistycznych. Tarcze takie muszą być oryginalne. Dopuszcza się też stosowanie wszelkiego rodzaju kopi takich tarcz, ale muszą one odpowiadać wielkości i wadze oryginału.
– przy stosowaniu replik tarcz, ich waga nie może być niższa niż 10 kg
– każdą tarczę balistyczną, należy okazać przed rozgrywką organizatorowi, w celu wyrażenia zgody na jej użycie

Rozdział VII – ŚRODKI PŁYWAJĄCE
1/ Organizator nie przewiduje użycia środków pływających.
Rozdział VIII – TRAFIENIA / POSTRZELENIA
1/ Z postrzelaniem mamy do czynienia wtedy, gdy zostaniemy trafieni kulką, rażeni aktywacją miny lub innej pułapki, oraz w przypadku „cichej śmierci”. „Cichą śmierć” symulujemy poprzez klepnięcie w ramie przeciwnika, niezależnie czy został on postrzelony, czy żyje. W obu wypadkach przeciwnik zostaje zabity i jest traktowany jako Trup, bez możliwości uleczenia.
a/ Osoba postrzelona musi głośno krzyknąć „Dostałem(am)” oraz upaść w miejscu, gdzie została postrzelona, wyjąć posiadany czerwony materiał, położyć go na swojej głowie i zawołać „MEDYK”. Maksymalny czas oczekiwania na Medyka to 10 minut. Po tym czasie osoba taka traktowana jest jako „Trup”
b/ W czasie oczekiwania na Medyka, trafiona osoba nie może się samodzielnie przemieszczać, ani aktywnie brać udziału w walce. Osobę taką może przemieścić Medyk i/lub koledzy z oddziału, odciągając ją w bezpieczne miejsce.
c/ Po podejściu Medyka do osoby trafionej, musi On założyć jej opatrunek na jedno ramie. Czas uleczenia przez Medyka nie może być krótszy niż 1 minuta. Dopiero po 1 minucie od chwili rozpoczęcia zakładania opatrunku, Medyk może odejść od Osoby trafionej, a Trafiony może wrócić do akcji.
d/ Każda osoba może zostać uleczona tylko jeden raz. Następne trafienie oznacza: „Trup”.
e/ Każda osoba może zostać dobita wyłącznie przez klepnięcie w ramie przez przeciwnika – „cicha śmierć” i staje się „Trupem”.
2/ W zabawie z zastosowaniem niniejszych zasad, nie będą uznawane „ciche trafienia” typu: dostałeś, pif-paf itp, nawet jeżeli odległość jest bliska. Jedyne trafienie bez strzału, to „cicha śmierć”, opisana powyżej.
3/ Trafienie w broń eliminują ją, aż do czasu ponownego wejścia do gry po zejściu do bazy. Do tego czasu można używać broni bocznej, albo pożyczyć od kogoś np osoby „zabitej”, która się z nami porusza. Jeżeli nie mamy możliwości użyczenia broni lub nie posiadamy innej, osoba, której broń została wyeliminowana, zachowuje się jak osoba trafiona.
4/ Trafienie w lornetkę, noktowizor, wszelkiego rodzaju peryskopy… itp. podczas ich używania, skutkuje ich wyeliminowaniem do czasu ponownego wejścia do gry po zejściu do bazy, czyli tak samo jak z trafieniem w replikę.
5/ Na spotkaniach z niniejszymi zasadami nie strzelamy do Fotoreporterów Wojennych, którzy posiadają na szyi odpowiedni identyfikator. Tacy fotoreporterzy nie mają prawa być uzbrojeni, ale mają obowiązek poruszania się z jakimś wybranym oddziałem i słuchania rozkazów dowódców (czytaj w odrębnych zasadach: Fotoreporterzy Wojenni)
a/ Jeżeli zauważymy, że fotoreporter jest uzbrojony, możemy do kogoś takiego strzelać, mimo posiadania identyfikatora. W takim wypadku dany fotoreporter musi stosować zasady trafień jak każdy inny uczestnik spotkania.
b/ Jeżeli przypadkowo postrzelimy fotoreportera, również musi on stosować zasady trafień jak każdy inny uczestnik spotkania.

Rozdział IX – RESPOWN
1/ Respawny przewidziane są kiedy straty danego oddziału osiągną 70%. Do tego czasu „trupy” poruszają się z macierzystą grupą, nie mogą strzelać, ani brać udziału w bezpośrednich działaniach wojennych.
a/ Kiedy straty oddziału przekroczą 70%, cały oddział uznaje się za wyeliminowany- wszyscy zobowiązani są do oznaczenia się czerwoną szmatą i udanie się na miejsce Respa.
b/ Informacje o miejscu Respów otrzymają Dowódcy w rozkazach na odprawie. Po wycofaniu się oddziału, jest on zobowiązany odczekać minimum 10 minut, a max 15 minut i włączyć się do akcji.
c/ Jeżeli minie 20 minut od trafienia pierwszego żołnierza danego oddziału, a oddział nadal utrzymuje prawo do gry, bez konieczności respa, Dowódca oddziału zgłasza ten fakt do Sztabu Dowodzenia. W takiej sytuacji, Sztab Dowodzenia może uzdrowić wszystkich w tym oddziale, wydając odpowiedni rozkaz do dalszych działań.
d/ Takie, a nie inne zasady Respów mają za zadanie uniknięcie błąkania się pojedynczych osób po polu walki, oraz pokonywania dużych odległości do wyznaczonych wcześniej Respów.
2/ Poruszanie się osób trafionych z oddziałem.
Jeżeli oddział prowadzi działania w terenie, każda trafiona osoba porusza się na jego tyłach, w odległości nie większej niż 20 metrów od ostatniego współtowarzysza z oddziału.

Rozdział X – MEDYK
1/ Każdy oddział do 10 osób, może posiadać w swoich szeregach 1 medyka. Oddziały od 11 do 19 osób – 2 medyków. Oddziały powyżej 20 osób – 3 medyków
2/ Obowiązkowe wyposażenie Medyka:
a/ opaska Medyka na ramie z widocznym czerwonym krzyżem lub znakiem Ratownictwa Medycznego
b/ minimum 3 bandaże lub opatrunki wojskowe

Rozdział XI – Fotoreporterzy Wojenni
1/ Fotoreporterem wojennym, w czasie trwania manewrów może być tylko osoba, która ukończyła 18 lat, zgłosi się przed spotkaniem do organizatora, podpisze odpowiednie oświadczenie i otrzyma identyfikator, o którym mowa w p. 4c tego rozdziału.
2/ Za cały posiadany przez fotoreportera sprzęt, odpowiada wyłącznie on sam.
3/ Podobnie jak wszyscy uczestnicy Manewrów, Fotoreporter Wojenny ma obowiązek zapoznania się z tymi zasadami
4/ Wyposażenie obowiązkowe Fotoreportera wojennego:
a/ środki ochrony oczu, które powinny być wytrzymałe na postrzał z amunicji AS z bliskiej odległości, ze wszelkiego typu broni AS. Jeżeli masz wątpliwości, przestrzelaj je przed spotkaniem.
b/ czerwony materiał (chusta, szmata czy inne), o wymiarach pozwalających na dostrzeżenie go z odległości zasięgu najmocniejszych replik
c/ specjalny Identyfikator Fotoreportera Wojennego (otrzymany przez organizatora), zawieszony na szyi przez cały czas trwania spotkania.
d/ opatrunek osobisty – minimum 1 sztuka
5/ Fotoreporter wojenny nie może być uzbrojony. Uzbrojony fotoreporter będzie traktowany jak każdy inny uczestnik walki, który również może robić w jej trakcie zdjęcia, czy pisać reportaż.
6/ Fotoreporter wojenny musi być ubrany tak, by być jak najmniej widoczny na polu walki, czyli jak pozostali uczestnicy – najlepiej w mundur.
7/ Fotoreporter Wojenny ma obowiązek poruszania się z wybranym oddziałem, po uzyskaniu wcześniejszej zgody jego dowódcy.
8/ Fotoreporter Wojenny ma obowiązek słuchać rozkazów dowódcy oddziału z którym się porusza, bądź jego zastępców.
9/ Zasada jest taka, że do posiadającego identyfikator i nieuzbrojonego Fotoreportera Wojennego nie wolno strzelać. Gdy jednak z jakiś względów Fotoreporter zostanie postrzelony, musi stosować zasady trafień jak każdy inny uczestnik spotkania.

Rozdział XII – Przypadki TERMINATORSTWA!!!
1/ Wszyscy zakładamy, że ktoś ewentualnie nie poczuł strzału, a nie że chce oszukać – i tej zasady się solidarnie trzymamy!!!
2/ Jeżeli jesteśmy w 101% pewni, że kogoś trafiliśmy, a osoba taka nie poczuła, to krzyczymy „DOSTAŁEŚ (aś)”. Osoba taka jest zobowiązana postępować wg zasad dotyczących osoby trafionej.
3/ Wszelkie pretensje dotyczące terminatorstwa, wyjaśniamy bezpośrednio po zdarzeniu z daną osobą lub po zakończeniu akcji, bezpośrednio po spotkaniu AS.
4/ Na koniec spotkania odbędzie się odprawa wszystkich uczestników i zostanie zadane pytanie, czy ktoś ma coś do wyjaśnienia odnośnie jakichkolwiek przypadków terminatorstwa. Jeżeli będzie taka potrzeba, wszelkie przypadki zostaną wspólnie wyjaśnione, a dane osoby w odpowiedni sposób pouczone.
5/ Sytuacja przedstawiona w punkcie 4 zamyka sprawę ewentualnych przypadków „terminatorstwa” na danym spotkaniu!!!! Jednym słowem stosujemy zasadę, iż załatwiamy wszystko na miejscu w swoim gronie.

UŻYCIE POJAZDÓW W CZASIE TRWANIA MANEWRÓW MANGUSTA

WSTĘP
1. Organizator dopuszcza użycie pojazdów typu Buggy, Picup. itp w ilości mocno ograniczonej
2. Osoby chętne do użycia pojazdu winny wcześniej zgłosić je Organizatorowi i czekać na zgodę na jego dopuszczenie, poprzez przesłanie na maila mangusta(a)batlodz.pl informacji o chęci użycia pojazdu i podanie jego marki i przesłanie jego zdjęcia
3. Właściciel pojazdu decydując się na jego wykorzystanie ma obowiązek zastosować się do wszystkich punktów zawartych w niniejszych zasadach.
4. Właściciel pojazdu decydując się na jego wykorzystanie, przyjmuje do wiadomości, że uczestnicy mogą do niego strzelać z replik broni oraz bierze na siebie całą odpowiedzialność za jego ewentualne zniszczenia, a co za tym idzie, nie będzie rościł żadnych pretensji w tym prawnych zarówno w stosunku do Organizatora jak i innych Uczestników zabawy.
5. Osoba kierująca pojazdem musi posiadać odpowiednie uprawnienia do jego kierowania i w pełni stosować się do przepisów ruchu drogowego
6. Organizator nie odpowiada za żaden wypadek, w którym brał udział wykorzystywany pojazd.
7. Ewentualne kary, mandaty itp., związane z wykorzystaniem pojazdu w czasie trwania SPW leżą po stronie osoby kierującej pojazdem.
8. Wszystkie osoby przebywające w takim pojeździe, mają obowiązek posiadać założoną cały czas ochronę oczu i mogą strzelać.
9. Prędkość pojazdów nie może przekraczać 30 km/h
10. przez cały czas użytkowania pojazdu w terenie musi on mieć otwarte maksymalnie wszystkie boczne szyby, jeżeli takowe posiada.
11. Pojazdami nie wolno przewozić żadnych zdobyczy w terenie, czyli różnych rzeczy związanych ze scenariuszem.
12. Ekipy, które wykorzystają pojazd bez zgody organizatora oraz niezgodnie z niniejszymi zasadami, zostaną wyłączone z zabawy.

UWAGA!!! Obowiązuje całkowity zakaz strzelania do innych pojazdów niż te, o których mowa w tych zasadach.

OZNACZENIE POJAZDÓW.
Pojazd wykorzystywany w czasie Manewrów musi posiadać zainstalowanego w widocznym miejscu koguta w kolorze żółtym. Podczas wjazdu na teren kogut musi być cały czas włączony

ELIMINACJA POJAZDÓW I ICH RESP
1. Do wykorzystywanych pojazdów w czasie trwania Manewrów można strzelać z replik broni, nie bliżej jednak niż z odległości 25 metrów.
a/ Strzał z repliki nijak nie eliminuje pojazdu, jeżeli natomiast zostanie trafiona osoba przebywająca w takim pojeździe, zostaje uznana jako trafiona i zachowuje się zgodnie z obowiązującymi zasadami.
b/ jeżeli zostanie trafiony kierowca, musi on natychmiast zatrzymać pojazd i włączyć światła awaryjne i zachować się zgodnie z obowiązującymi zasadami. trafień.
c/ w przypadku ranienia kierowcy czy też jego wyeliminowania, może go zastąpić inna nietrafiona osoba i za jego zgodą, prowadzić dalej pojazd. W takiej sytuacji musi wyłączyć światła awaryjne i dalej uczestniczyć w walce.
2. Pojazd można wyeliminować poprzez:
a/ podłożenie miny dźwiękowej. Jej uruchomienie oznacza eliminacje pojazdu
b/ przez jego klepnięcie co jest równoznaczne z podłożeniem ładunku wybuchowego i jego eliminację.
3. Wyeliminowanym pojazdem kierowca musi jak najszybciej udać się na teren Stanicy – Sztabu i odczekać tam minimum 30 minut, by wrócić na teren Manewrów.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/125440585522592

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook