Helikopter w ogniu – charytatywnie

Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy na charytatywną edycję mini scenariusza opartego na filmie „Helikopter w ogniu”. Organizujemy ją aby wesprzeć Dom Dziecka w Grotnikach. Ojciec pomysłodawca : KRET TWG. Scenariusz : Michałek TWG

 • MIEJSCE: Piekary koło Piątku http://www.battle-arena.pl/
 • DZIEŃ: 23.09.2018 niedziela
 • WEJŚCIE NA TEREN: od 08:00
 • ODPRAWA PRZED GRĄ: 09:30
 • START: około 10
 • ZAKOŃCZENIE: po 14, najpóźniej o 15
 • WIEK GRACZY: 18+, niepełnoletni tylko po wcześniejszym zgłoszeniu do organizatora i wskazaniu pełnoletniego opiekuna biorącego udział w grze
 • PIROTECHNIKA: dozwolona tylko dymna, pozostała to tylko ta, którą dostaniecie od organizatora
 • LIMIT GRACZY: około 100 osób
 • WPISOWE: 10 lub15 zł w gotówce (w zależności od liczby graczy) oraz zakup i dostarczenie pakietu towarowego za 20 zł dla Domu Dziecka. Czyli koszt to 30-35 zł. Szczegół zostaną podane w dyskusji.

Każdy gracz, który weźmie udział w grze robi to na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakikolwiek uszczerbek na ciele i sprzęcie grających. Miejsca niebezpieczne będą oznakowane, a niektóre wyłączone z gry. WSZYSTKIE DACHY SĄ WYŁĄCZONE Z GRY I NIE WOLNO NA NIE WCHODZIĆ!!! – jeden wyjątek opisany w pierwszym scenariuszu. Od chwili wejścia na teren obowiązuje wszystkich bezwzględny nakaz noszenia ochrony oczu. Zapewne większość czasu gra będzie toczyć się w budynkach i dlatego zalecam wszelkie środki ochraniające twarz i zęby. Repliki w wyznaczonej strefie bezpiecznej należy zabezpieczyć, a najlepiej wyjąć z nich magazynki. Zakazane jest spożywanie alkoholu podczas gry, a osoby pod wpływem nie będą wpuszczane lub będą wypraszane z gry.

 • Parking będzie znajdował się tam gdzie zwykle.
 • Śmieci należy wyrzucać w wyznaczonych miejscach.
 • W zależności od liczby graczy, pogody i zdarzeń losowych mogą zajść zmiany w organizacji lub impreza zostanie odwołana. Wszelkie informacje będą podawane na bieżąco.

ZASADY GRY: 

Nie wszystkie zasady gry będą identyczne dla obu stron. Różnice w „leczeniu”, które proponujemy mają na celu odtworzenie pewnej liczebnej przewagi MILICJI. Tak więc, nie traktujcie ich jako utrudnienia ale jako swego rodzaju wyzwanie, które uatrakcyjni grę.

FPSy – dla wszystkich takie same:

 • Repliki do 350 fps – można używać w budynkach i poza nimi,
 • Repliki od 350 do 450 fps – zakaz używania w budynkach,
 • Repliki od 450 do 550 fps – tylko na singlu i zakaz używania w budynkach.

Zakaz używania w budynkach oznacza, że dopuszcza się prowadzenie ognia ze stanowiska strzeleckiego znajdującego się w budynku ale tylko na zewnątrz, lub z zewnątrz do wnętrza budynku, pod warunkiem, że odległość od celu wynosi minimum 10 m.

TRAFIENIA i LECZENIE

Każde trafienie kulką bądź serią kulek uznawane jest za ranę postrzałową. Po trafieniu należy upaść i oznaczyć miejsce trafienia czerwoną szmatą. Trafiony po raz pierwszy ma 5 minut, żeby ktoś go opatrzył. Jeżeli to się nie uda gracz uznawany jest za poległego i schodzi do szpitala.

 • W przypadku AMERYKANÓW opatrzeć rannego mogą tylko medycy (jeden przypada na 10 graczy).
 • W przypadku MILICJI opatrzeć rannego może każdy inny zdrowy gracz.
 • Opatrzeć rannego można tylko bandażem bądź opatrunkiem wojskowym (organizator ich nie zapewnia, więc gracze sami muszą o nie zadbać).
 • Ranny może tylko wzywać medyka (głosem, radiem), nie może strzelać, nie może rozmawiać, nie może się poruszać (może odczołgać się metr w bok, żeby nie leżeć np. w wodzie).
 • Trafienie po opatrzeniu jest równe natychmiastowej śmierci i po niej gracze udają się do szpitala.
 • Cicha śmierć po przez położenie ręki na ramieniu lub głowie innego gracza i wypowiedzeniu formułki „NIE ŻYJESZ”. Skutkuje natychmiastowym zejściem do szpitala.
 • Leczenie AMERYKANÓW w szpitalu polega na spędzeniu w nim minimum 5 minut.
 • MILICJĘ podczas leczenia w szpitalu obowiązuje zasada „5 lub 5”. Oznacza to, że gracz spędza w szpitalu minimum 5 minut lub może wcześniej wejść na pole gry w minimum 5-cio osobowym składzie.
 • Lokalizacja szpitali zostanie podana na odprawie.

LIMITY AMUNICJI

Na każdy scenariusz:

 • po 700 kul dla szturmowych,
 • po 2500 kul dla karabinów wsparcia.
 • Ilość kul w magazynku:
  • dla szturmowych low-capy, mid-capy max 70 kul (hi-capy zakazane)
  • karabiny wsparcia bez limitu.
 • Doładowywać magazynki można w każdej chwili trwania gry.

Przed grą nastąpi chronowanie replik i oznaczenie taśmą.

STRONY i UMUNDUROWANIE

AMERYKANIE:

 • 15 osobowy oddział DELTA,
 • 35 osobowy pluton RANGERSÓW,
 • Gracze w umundurowaniu amerykańskim.

MILICJA:

 • 10 osób OCHRONY PRZYWÓDCÓW,
 • 40 BOJOWNIKÓW,
 • Gracze w pozostałych mundurach, dresach, jeansach itp. odzieniu cywilnym. Może pokusicie się o jakąś stylizację.

Ten podział w przypadku MILICJI dotyczy tylko pierwszego scenariusza.
W przypadku AMERYKANÓW dotyczy obu i byłoby dobrze gdyby w każdym z nich do oddziału DELTA zgłosiły się inne ekipy. Dzięki temu większa ilość graczy będzie mogła zobaczyć jak to jest być „specjalnym”. Oddział DELTA potrzebny do drugiego scenariusza wyłonicie tuż przed grą.

W scenariuszach pojawiają się postacie PRZYWÓDCÓW MILICJI i RANNEGO PILOTA. Wstępnie mają być odegrane przez manekiny ale możliwe, że znajdą się do nich ochotnicy.

SCENARIUSZE 

Przedstawione scenariusze są wstępnymi propozycjami – ich złożoność oraz ostateczny przebieg uzależniony jest od liczby graczy oraz rozwoju wydarzeń na „placu boju”. Będą trwały po około 2 godziny. Po pierwszym nastąpi krótka przerwa techniczna potrzebna do przygotowania terenu, przegrupowania, uzupełnienia amunicji i omówienia zadań.

„…IRENE! …FUCKING IRENE!”
O godzinie 10:00 amerykańskie oddziały specjalne DELTA wraz z komandosami RANGERSÓW rozpoczęły operację pod kryptonimem „IRENE”. Operacja ma na celu zlokalizowanie i pojmanie PRZYWÓDCÓW lokalnej MILICJI, oskarżanych o rozliczne przestępstwa wobec ludności cywilnej.

Oddział DELTA zaczyna grę od „desantu” w wyznaczonych punktach. Wyjątkowo tylko na krótką chwilę jednym z nich będzie dach jednego z budynków. Następnie musi błyskawicznie wyeliminować OCHRONĘ, opanować oraz przeszukać wyznaczony budynek, ująć poszukiwanych PRZYWÓDCÓW MILICJI, opuścić budynki i połączyć siły z RANGERSAMI. Na tym etapie „zabici” gracze DELTY, po wyjściu ze szpitala, nie wracają tak po prostu do walki w budynku, tylko zostają automatycznie wcieleni do RANGERSÓW i z nimi prowadzą działania. Ważne aby gracza DELTY posiadali repliki do walki w budynkach czyli do 350 fps.

Pluton RANGERSÓW zajmuje wyznaczone strategiczne pozycje i osłania działania DELTY. Po połączeniu sił mają wspólnie przetransportować pojmanych do wyznaczonych punktów. Tam otrzymają kolejne rozkazy. Jeżeli DELTA nie da rady to zadanie pojmania PRZYWÓDCÓW spada na RANGERSÓW.
RANGERSOM nie wolno wchodzić do budynków do czasu:

 • wyprowadzenia przez DELTĘ pojmanych i połączenia sił,
 • lub wyeliminowania wszystkich graczy DELTY, zanim uda im się pojmać PRZYWÓDCÓW.

BOJOWNICY zaczynają grę z wyznaczonego miejsca 5 minut po desancie DELTY. Wyjątkiem będzie kilku OCHRONIARZY w budynku gdzie przebywają PRZYWÓDCY. Zadanie BOJOWNIKÓW jest proste: dotrzeć do OCHRONY, nie dopuścić do pojmania swoich PRZYWÓDCÓW i wyprzeć AMERYKANÓW z miasta. Jeżeli AMERYKANOM się uda, to MILICJA ma za zadanie odbić swoich i ukrywać ich na terenie gry.

W pierwszej fazie rozgrywki OCHRONIE nie wolno przenosić i ukrywać PRZYWÓDCÓW. Można to zrobić dopiero po połączeniu sił z BOJOWNIKAMI – dotyczy opcji z manekinami. Na tym etapie „zabici” gracze OCHRONY, po wyjściu ze szpitala, nie wracają tak po prostu do walki w budynku, tylko zostają automatycznie wcieleni do BOJOWNIKÓW i z nimi prowadzą działania. Ważne aby gracza OCHRONY posiadali repliki do walki w budynkach czyli do 350 fps.

Pojmanie i odbicie PRZYWÓDCÓW może być wykonane wielokrotnie podczas gry – wszystko zależy od Was.

„BLACK HAWK DOWN”
Amerykański śmigłowiec, z komandosami oddziału DELTA na pokładzie, został zestrzelony nad miastem pozostającym pod kontrolą MILICJI. Pilotom udało się awaryjnie wylądować na niewielkim placu targowym. Komandosi nie doznali poważniejszych obrażeń, ale jeden z pilotów został przygnieciony zniszczonym kokpitem i po chwili stracił przytomność. Mimo prób, nie udało się go wydobyć z wraku śmigłowca. Komandosi wezwali pomoc, i mając świadomość, że znajdują się w samym centrum wrogiego terytorium, przygotowali się na „gorące” powitanie ze strony miejscowej ludności. Z najbliższego posterunku, na odsiecz rozbitkom, wyruszył pluton RANGERSÓW. Czy zdąży dotrzeć na czas?

Oddział DELTA zaczyna grę z rozbitego śmigłowca (w tę rolę wcieli się wrak autobusu). Po opuszczeniu wraku oddział wzywa radiowo pomoc, jednocześnie organizuje barykady i umocnienia umożliwiające obronę śmigłowca oraz rannego pilota do czasu przybycia RANGERSÓW. „Zabici” gracze DELTY, po wyjściu ze szpitala, nie wracają tak po prostu do walki przy wraku, tylko zostają automatycznie wcieleni do RANGERSÓW i z nimi prowadzą działania.

Pluton RANGERSÓW wyrusza z posterunku 5 minut po odebraniu wezwania od DELTY. Musi przebić się do śmigłowca, wydobyć rannego pilota i przy użyciu ładunków wybuchowych (dostarczonych przez organizatora) zniszczyć wrak, aby tajemnice jego konstrukcji nie dostały się w niepowołane ręce. Od tej pory DELTA oraz RANGERSI walczą razem i muszą przetransportować rannego pilota do wyznaczonego punktu ewakuacji.

Gracze MILICJI najpierw zostawiają repliki w budynku obok wzgórza, a następnie udają się na dziedziniec. Tam wcielają się w role tubylców „zaskoczonych” przyziemieniem amerykańskiego śmigłowca. Po katastrofie ruszają po repliki, starają się zdobyć i utrzymać wrak, pojmać rannego pilota i przetrzymywać go na terenie gry. Jeśli ktoś nie chce zostawiać repliki, to czeka w budynku do czasu przybycia pierwszego tubylca po broń.

Jeżeli pluton RANGERSÓW spóźni się, to jego zadaniem jest odszukanie i odbicie pilota oraz zdobycie i zniszczenie wraku.
Pojmanie i odbicie RANNEGO PILOTA może być wykonane wielokrotnie podczas gry – wszystko zależy od Was.

Tyle na początek. Lista z zapisami ruszy niebawem w dyskusji.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/911464819051090

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook