Północne Rubieże II Semi Milsim 24 H

Szczegóły wydarzenia


Rok 2019. Sytuacja gospodarcza Chin staje się tragiczna. Cena ropy na rynkach światowych spadła poniżej 10 USD za baryłkę. Rząd rosyjski traci kontrolę nad armią. Federacja ulega rozpadowi. Wytrącają się nowe państwa i państewka.
Obwód Kaliningradzki.
Dowództwo Floty Bałtyckiej , 3. Armii i lokalnego FSB zdecydowało się poprzeć Mera Kaliningradu , który powołał do życia nowe państwo o dość znajomej nazwie – Prusy Wschodnie (Ostpreußen).
Nowy prezydent Prus Wschodnich skierował swój wzrok na północną część Rzeczpospolitej Polski. Rząd Prus Wschodnich utworzył w województwie warmińsko-mazurskim nową separatystyczną Partię Prus Książęcych na czele której stanął Albert Schnytz.
Schnytz ginie w wyniku ataku JWK na konwój w okolicach Kętrzyna. Chodzą słuchy o nowym dowódcy polowym Prus, którego tożsamość trzymana jest w ukryciu.
Na ziemiach polskich rośnie w siłę mniejszość pruska, która skarży rząd Rzeczypospolitej do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za dyskryminację mniejszości narodowej, przedstawiając sfabrykowane dowody.
Unia Europejska nakłada na Polskę sankcje gospodarcze i militarne.
NATO wysyła QRF, który próbuje zapanować nad sytuacją jednak grzęźnie w biurokratycznej niemocy.
W Kętrzynie powstaje ekspozytura rządu Prus Wschodnich w Polsce. Powołane zostają oddziały paramilitarne (wcześnie przewiezione potajemnie z Kaliningradu).
W celu obrony interesów swoich obywateli, na tereny Rzeczypospolitej wkraczają pododdziały 3. Armii.
Rząd Polski decyduje wprowadzić do akcji oddziały specjalne, które mają wzmocnić garnizon Węgorzewa.
Walki wojsk regularnych i separatystów skupiają się na zajęciu jak największej ilości przyczółków i ustanowieniu linii frontu bądź całkowitej anihilacji przeciwnika, międzyczasie JWK jak i FSB wysyła swoich ludzi do realizacji osobnych celów….

 

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1315097388563067/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook