II fine giustifica i mezzi – MiniLARP ASG

Szczegóły wydarzenia


Cel uświęca środki. Il fine giustifica i mezzi

SCENARIUSZ

Tam gdzieś, w odległej galaktyce… a nie, to nie to uniwersum…no nic. Bez fantazji. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy, na Ziemi, tak tu… a dokładnie to w brzydkiej, cuchnącej korupcją i pachnącej przemocą Europie. Nie musisz udawać że tak nie jest, to są fakty, szczególnie tu, we Włoszech. Policja straciła kontrolę nad krajem jakieś…no właśnie, kiedy?! W sumie nikt już nie pamięta kiedy. Główny gang rozlany po kraju Franka Dudelliego żyje sielskim życiem, czyt. gwałty i mordy na porządku dziennym. Znani ze swej wredności, okrucieństwa i szybkiego rozlewu krwi, sprawują nad całym państwem pieczę. Jednak do dnia…(nie tego, w którym to czytasz, ale nie wnikajmy w szczegóły…) Ostatki państwa Watykańskiego jednoczą się. Na ich czele stanął wielki Don Papaj II. Szybko przybierają na sile, wierząc w dawny powrót wielkiego Watykanu, kiedy nie musieli czekać w kolejce do sklepu po amunicję kal. 7,62. Tak, to były piękne czasy, no właśnie, BYŁY. Czas coś zmienić. Nagle następuje punkt zwrotny. Oba gangi dowiadują się o nieudanym przerzucie samolotowym Marihuanen z Polski. Ogromne ilości “zielonego złota” leżą rozsypane w miejscu katastrofy. Od teraz zależy, kto przejmie wartościowy ładunek. Nie od dziś wiadomo-marihuanen->pieniądze->władza->zwycięstwo. Wyścig ruszył. Jest tylko jeden haczyk, malutki, ale jednak- policja dowiedziała się o tym pierwsza i już wysłała swe jednostki, które najprawdopodobniej zabezpieczą teren. To oznacza dodatkowe kłopoty dla obu stron i kilka trupów więcej, chociaż rozlew krwi to akurat najmniejszy problem, ba! Może nawet niektórych ucieszyć!
Kto niesamowicie się wzbogaci i stanie się najsilniejszy? Ja nie mam pojęcia, a Ty? Czas start, gra rozpoczęta.

FRAKCJE
-Boss Don Papaj – przywódzca gangu Watykanu, sprawuje nad nim pieczę.
*charakterystycznie oznaczony strojem od organizatora.

-GANG Watykanu – gangsterzy i słudzy DONA PAPAJA, wiernie wykonujący jego polecenia. MAX. 12 uczestników.

-Boss Dudelli – przywódzca gangu Włoskiego, sprawuje nad nim pieczę.
*charakterystycznie oznaczony strojem od organizatora.

-GANG Włoski – gangsterzy i słudzy DUDELLIEGO, wiernie wykonujący jego polecenia. MAX. 12 uczestników.

-Policjanci – stróże prawa, ich wrogami są obydwa gangi. Policja sama decyduje, któremu z nich chce bardziej uprzykrzyć życie. MAX. 6 uczestników, w tym medyk.

TRAFIENIA

Gangsterzy – trafienie w korpus eliminuje gracza, trafienie w kończynę czyt. rękę/ nogę wyklucza ją z rozgrywki, np. dostając w nogę albo skaczesz tylko na drugiej, albo się czołgasz. Dostając w rękę nie możesz jej używać w żadnym celu. Każdy następny strzał eliminuje gracza.

Przywódzcy DON PAPAJ i DUDELLI – trafienie rani gracza, jednak nie wpływa na rozgrywkę, drugie trafienie eliminuje gracza.
*nie mogą prowadzić ognia do Policji.

Policja – każde trafienie rani gracza. W momencie trafienia ten siada na ziemię i czeka na swojego medyka. Ranny gracz ma możliwość czołgania się, jak i strzelania z broni bocznej przez 10 minut. Po upływie tego czasu wykrwawia się i wraca do “respa”.
*nie mogą prowadzić ognia do Przywódzców Gangów.

Medyk Policji – każde trafienie rani gracza. W momencie trafienia ten siada na ziemię i ma możliwość jednokrotnego obandażowania się, tym samym przywracając się do gry. Ranny gracz nie może się czołgać ani używać jakiejkolwiek broni. Drugie trafienie eliminuje gracza.

*rykoszety uznawane są jako normalne trafienia.
*ogień przyjacielski traktowany jest tak samo jak ogień przeciwnika.

GRANATY

-Za granaty wyłącznie posłużą żółte piłeczki tenisowe, wszyscy w obszarze 3 metrów od zatrzymania się turlającej piłeczki zostają wyeliminowani.
-Pirotechnika jest dozwolona jednak w żaden sposób nie ma wpływu na rozgrywkę.

WYMOGI MUNDUROWE

-Gang Watykanu – mieszane mundury czyt. bluza w innym kamuflażu/kolorze niż spodnie, np. góra wz.93, spodnie Multicam.

-Gang Włoski – pełne mundury czyt. jednolite umundurowanie w jednolitym kamuflażu.

-Policja – czarne spodnie i bluza, wskazany czarny “szpej” wraz z czapką i akcesoriami koloru czarnego.

ROZGRYWKA

Celem nadrzędnym jest przejęcie jak największej ilości paczek Marihuanen. Jedna osoba może przenieść 1 paczkę Marihuany. Przechwyconą Marihuanę składuje się w jednym miejscu wyznaczonym przez BOSSA na terenie swoich wpływów. Miejsce składania może być zmienione podczas rozgrywki dowolną ilość razy na rozkaz BOSSA gangu.Jeśli drużyna zmienia miejsce składowania przechwyconej Marihuany, zasadą jest przeniesienie CAŁEGO składu paczek.Każdy Gang posiada swoją strefę wpływów i tylko w niej może składować zdobyczne paczki.
Trafiony gracz wg. ww “trafień”, kiedy zostanie wyeliminowany, zostawia paczkę w miejscu tzw. śmierci. Wygrywa drużyna mająca przewagę w ilości paczek po upływie określonego czasu rozgrywki.

POWRÓT DO ROZGRYWKI

W wyznaczonym miejscu przez organizatora tzw. respa, gracz czeka 8 minut. Po upływie tego czasu wraca do rozgrywki.
Wyjątkiem od tej reguły są POLICJANCI, czekają 5 minut na powrót do gry.
Całkowity zakaz prowadzenia ognia do a także z “respa”.

– regulamin –
PRZECZYTAJ!

§ I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Udział w grze jest DARMOWY i organizator nie wymaga od uczestników żadnej opłaty za udział w rozgrywce.

2. Do gry przystąpić mogą osoby:

a) w w wieku od 16 do 18 roku życia -za pisemną zgodą rodziców lub pod opieką dorosłej osoby
b) w wieku powyżej 18 roku życia
c) niebędące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian powyższego regulaminu w przyszłości. Drobne zmiany nie będą publicznie zapowiadane, duże – owszem.

4. Całkowity ZAKAZ ŚMIECENIA na całym terenie!

5. PIROTECHNIKA DOZWOLONA.

§ II. ZASADY GRY

1. Gra rozpoczynana i kończona jest na sygnał organizatora.

2. Wyeliminowanie gracza z gry następuje po trafieniu kulką BB, po własnej deklaracji uczestnika o rezygnacji z gry przez trafienie w zależności od frakcji i ww zasad.

3. Wyeliminowany gracz opuszcza pole najkrótszą możliwą drogą z założoną kamizelką odblaskową oraz opuszczoną repliką ASG.

4. Atakowanie osób, zwierząt i przedmiotów nie będących celem gry bądź też graczy wyeliminowanych kategorycznie zabronione.

§ III. ZASADY ZACHOWANIA NA POLU BITWY

1. Pod żadnym pozorem nie należy ściągać OKULARÓW OCHRONNYCH z oczu. Osoba, która zostanie na tym przyłapana natychmiastowo zostanie usunięta z gry.

2. Trafienie w replikę eliminuje ją, ale nie eliminuje gracza. W takiej sytuacji gracz może korzystać z repliki bocznej.

3. Na krótkim dystansie trafienie oznaczamy słowem „dostałeś” oraz kciukiem skierowanym w dół.

4. Gra odbywać się może wyłącznie na polu gry wyznaczonym przez organizatorów gry.

5. Na polu gry obowiązuje zakaz agresywnego zachowania wobec innych osób. Osoby agresywne i wulgarne zostaną usunięte z pola gry bez możliwości ubiegania się o powrót.

6. W przypadku pojawienia się na polu gry osoby postronnej należy natychmiast przerwać grę krzycząc CYWIL i poinformować organizatora o zaistniałym fakcie.

§ IV. UCZESTNICY ROZGRYWKI

1. Osoby będące pod wpływem alkoholu oraz osoby, które złamią którykolwiek z punktów regulaminu, w szczególności punkty odnoszące się do bezpieczeństwa innych ludzi lub zwierząt zostaną natychmiast wydaleni z pola gry, bez możliwości powrotu do gry.

2. Uczestnik rozgrywek oświadcza, że wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie i przetwarzanie materiałów multimedialnych (zdjęć / filmów) pozyskanych w trakcie rozgrywki ze swoim wizerunkiem w internecie.

3. Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania w trakcie gry KAMIZELKI ODBLASKOWEJ oraz OKULARÓW OCHRONNYCH

§ V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizatorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za wszelkie skutki, wypadki, uszczerbki na zdrowiu, urazy emocjonalne, utratę życia, wszelkie szkody materialne wynikające z udziału w grach i nieprzestrzegania powyższego regulaminu.

2. Do gry może przystąpić osoba, która zapoznała się niniejszym REGULAMINEM oraz akceptuje go.

§ VI. ZGODA RODZICA

1. Każdy uczestnik pomiędzy 16 a 18 rokiem zycia musi posiadać ze sobą pisemną zgodę rodzica lub pozostawać pod opieką osoby dorosłej na warunkach wskazanych szczegółowo w paragrafie l pkt 2a .

Miejsce Event’u: 53.206811, 22.443827

 

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1889022541375350/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook