Forum

Notifications
Clear all

CM041k i CM041pdw - MP5k i pdw od Cymy.  

RSS

xenon500
(@xenon500)
Eminent Member
03/04/2017 2:18 pm  

Witam.
Ogólnie o replice:
Tania, fajna zabawka do CQB. W stocku otrzymujemy przyzwoitą lufę, mocny gearbox V3 i silnik HT.
Replika full metal, z tworzywa wykonany chwyt pistoletowy i chwyt przedni. Całość jest solidna i ciężka. Metal to niestety ZnAl i stalu raczej tu nie zobaczymy. Tworzywo to prawdopodobnie nylon o fajnej, niejednolitej fakturce.
W środku standard Cymy- silnik neodymowy, który uciągnie prawie wszystko, dosyć mocne zębatki, nylonowy tłok z tulejką i jednym zębem metalowym, reszty nie będę wymieniał, ponieważ jest ona na zadowalającym poziomie. Niestety w replice standardowo znajdują się kable kiepskiej jakości (druty), dlatego polecam je szybko wymienic.
Mój egzemplarz cechował się dobrą szczelnością układu i dobrym podkładkowaniem.
Minusem jest też miejsce na baterię - u mnie siedzi 7.4V 1300mAh Turnigy Nano-Tech. Możliwe, że dałoby radę wpakować tam batkę z większą pojemnością, ale to już w grę wchodzą raczej Turnigy z grafenu.

Replika solidna, kosiareczka do CQB. Przy lekkim tuningu poradzi sobie w lesie- hopek i lufa jak na stock naprawdę fajne. Czasem można dorwać używane lub prawie nowe za małą kasę. Polecam.

Cytat
andrjusza
(@andrjusza)
Active Member
03/04/2017 5:25 pm  

No tak replika na prawdę dobra i niezawodna wiec nada się zarówno dla początkujących jak i tych którzy już trochę w tym siedzą (jako replika zapasowa albo właśnie do cqb). Choć według mnie 600 zł za tą replikę to trochę za dużo, wiec jeśli ją brać to raczej z drugiej ręki (tak jak pisał xenon) gdzie ludzie sprzedają je po podstawowych modyfikacjach (okablowanie, gumka itp.) i często za kwotę dwa razy mniejszą.

OdpowiedzCytat
xenon500
(@xenon500)
Eminent Member
03/04/2017 7:59 pm  

Czy ja wiem, czy nie jest warta...
Ta replika nie ma za dużej konkurencji. Małych replik jest raczej mało- P90, jakieś małe emki jeśli ktoś zbuduje i kilka innych ze śmiesznymi AEPowymi GB.
Ja swoją CM041k kupiłem za 300 ze sporym kompletem magazynków, replika była praktycznie nowa. Więc jeśli się poszuka, to idzie wyrwać bardzo fajną okazję - tyczy się to też pełnowymiarowych MP5 czyli CM041j,B itd.
Warto dodać, że przez swoją wagę dosyć ciężko nosi się ją jako zapas- tu trzeba wykazać się pomysłowością jeśli chodzi o mocowanie/ przenoszenie.

OdpowiedzCytat
BanHammer Master
(@banhammer-master)
New Member Moderator
04/04/2017 8:54 pm  

1 uwaga, która musi być tutaj do dana. Do stockowej repliki nie podłączamy li-po 11.1! Byłem przy 3 nowych sztukach, wszystkie na tej samej baterii zmieliły zębatki w ciągu kilku sekund.

OdpowiedzCytat
xenon500
(@xenon500)
Eminent Member
05/04/2017 8:08 am  

To dziwne, bo u mnie na 11.1 działało dobrze :). Środek ten sam co kałachy Cymki- skoro one działają, to czemu ta miałaby nie działać? Widocznie był kiepski egzemplarz- złe podkładkowanie, AOE itd.
Ja to bym powiedział tak - jeśli ktoś chce latać na 11.1 to lepiej sprawdzić replikę w środku, wykonać podstawowe czynności serwisowe i dopiero podpinać na dłużej.

OdpowiedzCytat
673414
(@673414)
New Member
24/03/2020 3:38 pm  

Ale chyba juz znalazlem 🙂

OdpowiedzCytat
Share:
Facebook