Events at Stary Radzic | lubelskie, pow. łęczyński

Na oczach świata w płomieniach staje kolejny afrykański kraj. Uliczne walki rozpoczęły się kiedy władze ogłosiły zmianę konstytucji, która zapewniłaby rządzącemu od 20 lat Idi Amin wieloletnie rządy. Taki manewr przed upływającą kadencją to niemalże standard wśród afrykańskich tyranów. Niektórym z nich zapewniło to władzę niemalże przez pół wieku.

Art of Hazard charakteryzuje się bardzo wysoką dynamiką gry i zwrotami akcji. Poszczególne strony w trakcie gry w zależności od stanu posiadanych kart będą atakować się nawzajem celem zabrania im kart lub będą unikać walki w przypadku posiadania “mocnego układu pokerowego”, który mogą oczywiście zaraz stracić albo może się okazać na koniec gry że nie był taki mocny. Art of Hazard jest grą wymagającą od graczy doskonałych umiejętności organizowania zasadzek i ataków (celem wyeliminowania konkurencyjnych ekip i zabrania im kart), umiejętności unikania walki i obrony Podczas gry praktycznie każda ze stron zarówno będzie wielokrotnie atakować jak i będzie wielokrotnie atakowana. Obie ze stron na polu gry czeka niespodzianka….

Koniec lat 60tych XX wieku, zimna wojna wchodzi w najzacieklejszą fazę, gwałtowna dekolonizacja Afryki nie sprzyjała pokojowi. Po uzyskaniu niepodległości przez Demokratyczną Republikę Konga 30 czerwca 1960, prowincja Katanga ogłosiła 11 lipca niezależność od nowo powstałego państwa kongijskiego. Niepodległość Katangi uznała oficjalnie jedynie Belgia. Kraj ten liczył na tanie dostawy surowców naturalnych z Katangi (głównie miedzi i złota). W Katandze stacjonował liczący 6000 żołnierzy kontyngent belgijski.
Separatyści uzyskali wsparcie ze strony rządu Belgii i górniczych firm tj. Union Minière. Konflikt doprowadził do interwencji zbrojnej Belgii. Lumumba zwrócił się o pomoc do USA w transporcie wojska do stłumienia secesji. Kiedy otrzymał odmowę, skierował prośbę do ZSRR, który odpowiedział pozytywnie i przysłał samoloty transportowe, broń, żywność, materiały medyczne i ciężarówki mające przewozić kongijskich żołnierzy do Katangi. Secesja Katangi wsparta była przez białych najemników z Europy, którzy stanowili operacyjne zaplecze samozwańczego generała Moise Czombe.

Rozgrzewka przed Stinger – Condottiere. Ogólnie: Dwie strony konfliktu: team czerwony i team zielony. | Dwie bazy – po jednej dla każdej ze stron. | 3 urządzenia zliczające czas zajmowania strategicznych pozycji. | 3-4 punktowane zadania dodatkowe. | Za utrzymywanie pozycji (naliczanie czasu dla swojej strony przez zegary) i zadania dodatkowe przyznawane będą punkty. | Drużyna, która do godz. 15:00 zdobędzie najwięcej punktów wygrywa rozgrywkę.

Facebook