Events at Raszówka | Dolnośląskie, pow. lubiński

Jest rok 1920 właśnie trwa przegrywana przez bolszewików Bitwa Warszawska. Jednak trwa taki chaos że nie wszyscy czerwoni połapali się w jakiej sytuacji się znaleźli i tu w Radziejowie ( Lokalizacja fikcyjna ) stacjonuje kompania czerwonej armii dowodzona przez komisarza partyjnego Igora Drapichrustniewicza ( postać fikcyjna) który wraz ze swoim przybocznym oddziałem Krasnych Strzelców dokonywał terroru na ludności cywilnej już od pierwszych dni wojny. Dla Polaków było oczywiste że w obliczu korzystnych wydarzeń na froncie mogą w końcu odpłacić Drapichrustniewiczowi.

Na obrzeżach Dombasu 2 dni temu zestrzelono Ukraiński samolot transportowy sił rządowych na pokładzie którego znajdowały się tajne dokumenty wywiadu w oddali widziano dwa spadochrony pilota udało się ewakuować. 3 teamy ostrzą sobie zęby na te fanty Ukraińskie siły rządowe, Separatyści wsparci rosyjskimi oddziałami specnaz, oraz w tajemnicy Polskie siły specjalne nowej eksperymentalnej formacji sklasyfikowanej w strukturach NATO pod nazwą P.O.D.

Gdy w zeszłorocznych wyborach zwyciężyła partia “Bracia i Siostry” (w skrócie BiS) dla ustępującego rządu stało się jasne, że przegrana walka o dominację tym razem oznaczać będzie bardzo daleko idące zmiany. Układ polityczno-towarzysko-kartelowy jaki utrzymywał się przez ostatnie 8 lat za pośrednictwem rządzącej partii “Dobrzy Obywatele” (w skrócie DO) został realnie zagrożony. Dementorzy BiSu mogli wreszcie kontynuować czystki starego układu, jakie rozpoczęli będąc u władzy przed 10-ciu laty, a które były niezbędne do zastąpienia ich swoimi ludźmi.

Celem gry nie jest w żaden sposób propagowanie jakichkolwiek poglądów politycznych, wartościujących ocen decyzji historycznych czy urażanie pamięci ofiar zamierzchłych wydarzeń. Wszystkich przewrażliwionych czy nie potrafiących rozszyfrować hasła “historia alternatywna” odsyłam do definicji (za wikipedią): “Historia alternatywna – gatunek literacki lub filmowy zaliczany do fantastyki naukowej, którego akcja dzieje się w świecie, gdzie historia potoczyła się innym torem niż w rzeczywistości; pod tym względem alternatywna historia odpowiada na pytanie “co by było, gdyby…?”.”

Kiedy w 2077 na świat spadł deszcz ognia, a tradycyjne metody pozyskiwania energii elektrycznej zawiodły, ludzkość pogrążyła się w wieloletnich ciemnościach. Zbudowana w 2044 przez KGHE, eksperymentalna elektrownia geotermalna Hefajstos 1 miała dostarczać energię elektryczną do około 90% obszaru Dolnego Śląska. Po bombardowaniach, tylko jedna trzecia turbin pozostała nienaruszona. Co gorsza, różne problemy sprawiają, że pozyskiwanie energii jest zdecydowanie nieefektywne, powodując, że zakład pracuje znacznie poniżej swojego potencjału. W dalszym ciągu jednak, stacja dostarcza energię do Nowego Lwówka, Krateru Legnica oraz mniejszych ocalałych z atomowego ognia osad. Każde z nich, na swój własny sposób, próbuje odzyskać resztki ładu i zapomnianej cywilizacji. Często kosztem innych osad. Energia jest kluczem do przetrwania na Pustkowiach. Kolejna odsłona wojny o zasoby wydaje się być nieunikniona.

Facebook