Events at Camp Formoza – Wola Książęca | wielkopolskie, pow. jarociński

Szkolenie dla osób planujących przystąpić do selekcji w jednostkach specjalnych lub chcących po prostu przeżyć przygodę. Jesteśmy byłymi żołnierzami jednostki specjalnej i przez wiele lat prowadziliśmy selekcję do JW FORMOZA, dlatego wiemy jak się dobrze do tego trudnego egzaminu przygotować. Jednodniowe szkolenie ma na celu pokazanie zarysu czego można się spodziewać, jak się przygotować, co zabrać, nauczymy Cię podstaw nawigacji.

Dwudniowe warsztaty taktyczne (poziom podstawowy) z taktyk, technik i procedur działania małych pododdziałów (drużyna/pluton). Podczas zajęć zastaniecie zapoznani z najlepszymi praktykami w zakresie „klasycznych manewrów taktycznych” w działaniach bojowych stosowanych przez polskie i amerykańskie jednostki specjalne. Zajęcia mają charakter teoretyczno-praktyczny (w stosunku 1:1). Instruktorami są byli żołnierze i szkoleniowcy JW Formoza posiadający doświadczenie bojowe wyniesione z misji.

Otrzymaliśmy rozkaz przeprowadzenia rajdu (ataku) na strategiczny obiekt (jednostka wojskowa) dysponujący zestawem rakiet przeciwlotniczych. Obiekt znajduje się na terytorium przeciwnika w pasie przygranicznym. Nasze zadanie jest częścią dużej operacji ofensywnej mającej na celu zajęcie kluczowej infrastruktury przeciwlotniczej przeciwnika, aby umożliwić swobodne operowanie siłom powietrznym wojsk własnych w kolejnej fazie operacji. Po przeprowadzeniu ataku mamy utrzymać kontrolę nad obiektem przez kolejne 24 h, a następnie przekazać go siłom głównym, które wkroczą na teren przeciwnika w drugiej fazie operacji. Bardzo prawdopodobne są ataki odwetowe przeciwnika chcącego odzyskać utracony obiekt.

Zapraszamy na przedwakacyjne szkolenie jak się przygotować na wypad w góry, mazury i piesze wycieczki do lasu lub inne wypady. Za jedyna 99 zł możesz uratować życie własne, znajomych czy nawet własnych dzieci. Przygotujcie się do bezpiecznych wakacji. Scenariusz szkolenia: Podczas szkolenia postaramy się wprowadzić uczestników w symulację zagubienia grupy, w obcym terenie. Po chwili jeden z uczestników będzie miał wypadek. Należy udzielić pierwszej pomocy, wezwać pomoc, i poradzić sobie z mnóstwem nieprzewidzianych sytuacji. Wszystkie zajęcia będą prowadzone praktycznie przy użyciu minimum teorii.

Facebook