Operacja Jigsaw


Szczegóły wydarzenia


Komitet Organizacyjny ma zaszczyt zaprosić na manewry czasu rzeczywistego w niekonwencjonalnej formule konfliktu narastającego.

 • Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/in8ksdwKeHwDMMTd7
 • Opłata 80 pln
 • Termin gry: październik 2019r.
  • Wejście na pole gry możliwe 041800AOCT19
  • Rozpoczęcie działań 050700AOCT19
  • Zakończenie działań 061200AOCT19
  • Miejsce: Las Młodzieski (Stare Budy – Młodzieszyn)

Rok 2017
Rejon przygraniczny dwóch państw w Europie wschodniej: Endland i Cresovia.

W ramach współpracy na tle ekonomicznym i w celu uszczelnienia granic 2 sąsiadujące państwa zostały objęte programem Military Localization GPS w skr. (MLG). Program MLG ma za zadanie stworzenia siatki informacyjnej o ruchach jednostek przygranicznych polegającym na tym że każda drużyna oraz każdy transport zmechanizowany na wyposażeniu ma lokalizator GPS przesyłający dane o ruchach bezpośrednio do komórki informatycznej ulokowanej w centrum dowodzenia.

Czas pokazuje że program się sprawdza patrząc po tym jak zmniejsza się nielegalny handel przemytniczy. Służby celne Endland doskonale współpracują z pogranicznikami z Cresovii i wspierają się w działaniach.

12 grudnia 2018
Dron należący do sił zbrojnych Endland patrolujący granicę wyposażony w najnowsze technologie termo i noktowizyjne znika z radarów. System lokalizacyjny nie daje sygnału. Szczątków nie odnaleziono.

2 luty 2019
Ferma drobiu w przygranicznej wsi na terenie Cresovii zostaje zaatakowana epidemią. Straty szacowane są na kilka milionów. Technik wykrywa „węglik spiekany” Tajemnicą Poliszynela jest że pewne zasoby tej niebezpiecznej bakterii są w posiadaniu tajnych laboratoriów Endlandu Zanim sprawa wychodzi na jaw Technik znika w niewyjaśnionych okolicznościach.

20 kwiecień 2019
Obóz Harcerski w pobliskich lasach Endlandu. Podczas zajęć survivalowych jedna z drużyn zauważa dziwne instalacje. Następuje zgłoszenie do Straży Gminnej. Po rozpoznaniu miejsca nic nie znaleziono oprócz wygniecionej ściółki oraz śladów ciężkiego sprzętu. Jeden ze strażników (były wojskowy) wspomniał że jeszcze za czasów zimnej wojny widział coś takiego. Bardzo silny nadajnik „ZSRR”(Zintegrowany System Radarowo Rakietowy). Zignorowano…

28 maja 2019
Zakłady farmakologiczne w miejscowości Abłasin na terenie Cresovii ulegają sabotażowi. Ginie zasobnik z substancją chemiczną o silnym stężeniu niebezpieczną dla otoczenia. Na miejscu stwierdzono ślady materiału wybuchowego o nazwie :simtex” produkowanego w zakładach zbrojeniowych na terenie Endlandu

Po tych wydarzeniach ambasada Endland wysyła do ministerstwa notę z zaniepokojeniem. Prasa i telewizja wrze. Tv48 już drąży. Oba rządy zaczynają się obwiniać o zaistniałą sytuację.

10 czerwca 2019
Ambasador Cresovii dostaje notę. Sądząc po tym jak szybko opuszcza kraj nie trudno się domyślić co zawierała: „persona non grata”. Stosunki dyplomatyczne zostają zamrożone. Na granicy po obu stronach stan gotowości bojowej. System MLG działa nadal ale…

Plan sytuacyjny:

Do strefy przygranicznej w Endland zostaje wprowadzona kompania wojsk lądowych rzekomo w celu przeprowadzenia manewrów wspólnie ze służbami celnymi. W skład wchodzą siły regularne, siły specjalne oraz komponenty wsparcia.
Na miejscu zostaje rozstawione centrum operacyjne(TOC).

W odpowiedzi na dane ruchy Cresovia wysyła swoje wojska do strefy przygranicznej rzekomo w celach konsultacyjnych i współpracy z pogranicznikami również wyposażona w transporty zmechanizowane oraz infrastrukturę z tym związaną.

Każdej ze stron zostanie przydzielony silny radioodbiornik w celu usprawnienia komunikacji.
Obydwie strony zostaną wyposażone w czujniki MLG wraz z oprogramowaniem.

1 Faza:
Każda ze stron ma za zadanie stworzyć TOC na wyznaczonym terenie wraz z infrastrukturą z tym związaną.
Wystawić posterunki wzdłuż granicy która zostanie wyznaczona.
Prowadzić patrole wzdłuż granicy a zarazem bezwarunkowo nie przekraczać linii granicznej. Suwerenność sąsiednich Państw nie może być pogwałcona.
Zainstalować system MLG

2 Faza:
Cele i zadania dla stron na tym etapie są tajne i będą podane bezpośrednio dowódcom stron jak również będą przydzielane w trakcie misji.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/616343605451829

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook