Recenzja nerki “Alpha” – Ginger’s Tactical Gear

Każdy lubi mieć przy sobie jak najwięcej przydatnych rzeczy, dlatego często do swoich spodni oprócz podstawowego zestawu (klucze, portfel, telefon) staramy się upchnąć kilka przydatnych drobnostek (słuchawki, chusteczki itp.). Sprawę ułatwiają bojówki, do kieszeni których możemy włożyć często znacznie więcej niż do jeansów, slimów itd., ale nie każdy gustuje w chodzeniu w spodniach z wypchanymi kieszeniami. No dobra, zostaje jeszcze mały plecak taktyczny, ale powiedzmy sobie szczerze – nie będziemy latać z plecakiem dla power banka, składanego noża, słuchawek i paczuszki chusteczek higienicznych. Bez sensu i raczej niewygodnie. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być tzw. nerka – wygodna, niewielka, można ją nosić na różne sposoby. Poniżej przybliżymy wam “kołczan prawilności”od Ginger’s Tactical Gear – nerkę ALPHA.

Nerka na pierwszy rzut oka przypomina kształtem typowy kołczan. Konstrukcja trapezu sprawia, że nosząc nerkę na pasie nie będzie nam się ona obijała o uda, a środek ciężkości nie będzie zbyt oddalony od pasa. Uwagę przykuwa przyszyty z przodu rzep z logo GTG oraz powyżej wyhaftowana nazwa modelu.

Nerka posiada 3 kieszenie:

  1. Duża – znajduje się pośrodku, posiada siatkową przegrodę oraz elastyczny pasek podzielony na 4 segmenty, na długopis, jakiś bandaż – ilu ludzi tyle pomysłów…
  2. Średnia – umiejscowiona od frontu, jedna ścianka została obszyta delikatną nylonową podszewką co sugeruje, że w tej kieszeni jest miejsce dla smartfona, okularów lub innej rzeczy, której nie chcielibyśmy porysować.
  3. Mała – znajduje się z tyłu nerki, nadaje się na płaskie przedmioty, cienki portfel lub smartfon. Ona również została obszyta tą samą nylonową podszewką z tym, że obustronnie. Jest niewidoczna i przylega do ciała. Dlaczego? Powód jest prosty – z uwagi na stosunkowo utrudniony dostęp stanowi doskonały schowek dla rzeczy, z którymi nie lubimy się rozstawać: pieniądze, biżuteria itp. 

Materiały z których została wykonana Alpha to Cordura 500D oraz nylon. Wymiary: 240mm (sz) x 140mm (w) x 40mm (gł). Zamki błyskawiczne YKK dają gwarancję długiej eksploatacji. Pozytywnie prezentują się szwy, wykonane starannie i precyzyjnie, zakończone bardzo estetycznie, z zabezpieczonymi końcówkami nici (często brakuje tego w produktach innych firm). Ostatnim ważnym elementem konstrukcyjnym “kołczanu” jest taśma o szerokości 2,5 cm oraz klamra ITW NEXUS. Taśma jest wystarczająco długa aby nerkę nosić na skos przez ramię lub klasycznie na pasie centralnie z przodu lub na boku. To tyle jeżeli chodzi o budowę i wykonanie produktu GTG. Teraz pora na recenzję po 2 miesięcznej eksploatacji.

Nerka używana codziennie w pracy, na zajęciach, w terenie, podczas imprez ASG jako alternatywa do wypychania kieszeni, noszenia plecaka dla paczki kulek, torby zrzutowej z zamkiem na puste magazynki czy mapę sprawuje się doskonale. Szybko wkładamy, szybko wyjmujemy, wszystko pod ręką. Nerkę można łatwo zdjąć i równie łatwo dopasować do swoich potrzeb, noszona na pasie nie koliduje z kamizelką czy plecakiem. Nerka z łatwością mieści drobne rzeczy codziennego użytku jak smartfon, okulary, klucze, portfel, power bank, kabel, słuchawki, zapałki, długopisy, samochodowa ładowarka usb, kłódka na siłownię, etui na dokumenty, latarka, naszywka Airsoft Polska, – to tylko przykłady, nóż, śrubokręt, rękawiczki, gaz pieprzowy, kajdanki, mała taśma to kolejne rzeczy, które spokojnie się mieszczą odpowiednio rozłożone. W ASG świetnym pomysłem okazało się noszenie w niej paczki kulek, mapy, szybkoładowarki do magazynków, granatów dymnych, petard oraz oczywiście zapalniczki 🙂

ALPHE ciężko jest trwale zabrudzić ze względu na użyty materiał – nylon. Żaden z zamków się nie zacina, nic się nie podarło, wszystko działa, rzep mocno trzyma naszywki GTG oraz Airsoft Polska. Niektórzy mogliby zarzucić konstrukcji brak pasków MOLLE, jednak czy aby na pewno są one potrzebne w nerce? Ładownic itp. elementów i tak raczej nie do niej nie przyczepimy bo przestanie być wygodna… Oczywiście jest parę drobnostek, które można by dodać – osobiście chciałbym mieć możliwość wpięcia nerki do systemu MOLLE. Jednak takie zachcianki to temat rzeka, a musimy pamiętać, że im więcej różnych bajerów tym większa cena i więcej elementów, które mogą ulec uszkodzeniu, a ALPHA Ginger’s Tactical Gear ma być prosta, trwała i stosunkowo niedroga.

Kolorystycznie nerka jest trochę monotonna i mi osobiście brakuje wstawek w innym kolorze, ale to oczywiście kwestia gustu. Poza czarną, niepotrzebnie wyróżniającą się na tle coyotowej nerki metką z pomarańczowym napisem, produkt praktycznie nie ma wad (metkę można przecież odciąć). Nerka “ALPHA” od Ginger’s Tactical Gear jest wykonana z dbałością o detale i estetykę. Nie jest przekombinowana, prezentuje się ładnie i taktycznie 🙂 na imprezach ASG. Dostępne kolory na stronie producenta (http://gtg.com.pl/pl/product/alpha/):

  • Multicam
  • Multicam Tropic
  • Multicam Arid
  • Multicam Black
  • PenCott GreenZone
  • Woodland, Coyote Brown
  • Ranger Green

Pozdrawiam
Andrzej, Airsoft Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook